Тепер успіх України залежить лише від Порошенка – Washington Post

Поділитися
Тепер успіх України залежить лише від Порошенка – Washington Post Порошенко посилив свій контроль, призначивши Гройсмана прем'єр-міністром © Верховна Рада
Видання звертає увагу, що минулого тижня в парламенті президент і його новий прем'єр-міністр зовсім не говорили про втілення ключових реформ.

Демократичні уряди в Україні завжди мали проблеми через внутрішні чвари. І коаліція, яка прийшла до влади після демократичної революції в 2014 році не стала виключенням. Тепер президент Петро Порошенко намагається посилити свій контроль, призначивши на посаду прем'єр-міністра і ключових міністрів своїх близьких соратників.

Про це в редакційній статті пише Washington Post, додаючи, що тепер успіх українських спроб відбити агресію Росії, стабілізувати економіку і інтегруватися в західний демократичний світ буде залежати від лідера, чия прихильність до проведення реформ під питанням.

"Без рішучого втручання західних союзників України провал вірогідний", - йдеться в статті.

Видання додає, що новий прем'єр-міністр Володимир Гройсман і президент Петро Порошенко говорили хороші слова в парламенті, коли був представлений новий уряд. Вони запевняли, що збираються і далі виконувати програму МВФ, яка тримає на плаву українські фінанси, будуть боротися з корупцією і економічним популізмом, до якого вдаються багато парламентарів. Але ні президент, ні прем'єр-міністр не підтримує радикальні кроки, які потрібні Україні, такі як реформа системи юстиції, збільшення цін на енергоносії для населення, безкомпромісний наступ проти корумпованих олігархів і корисливих інтересів.

Видання нагадує, як Порошенко блокував необхідні "чистки" в Генпрокуратурі, яка в свою чергу "захищала, а не переслідувала" корупціонерів. А також про невиконану обіцянку президента продати свій бізнес. На додачу "Панамські документи" показали, що у нього з'явилися нові офшорні компанії і активи. Гройсман, в свою чергу, вступи в у конфронтацію з МВФ, виступивши проти податкової реформи і затягуючи ухвалення цьогорічного бюджету.

Washington Post також звертає увагу на те, що попередній голова уряду Арсеній Яценюк захищав інтереси олігархів, наближених до його партії. Однак в його команду входили іноземні технократи. Тепер всі вони не працюють в уряді.

"Мабуть, хороша новина в тому, що Порошенко не може собі дозволити розірвати співпрацю з МВФ чи урядами країн Євросоюзу, які разом із США допомагають стабілізувати Україну фінансово і намагаються стримати Володимира Путіна, щоб він не відновив військову агресію", - пише видання, нагадуючи, що виплати МВФ заморожені з жовтня. І щоб відновити їх новий уряд повинен виконати певні реформи, зокрема підняти ціни на газ.

ЄС буде тиснути на Порошенка і вимагали внесення змін до Конституції, які вписані в Мінські угоди. Однак ескалація на лінії розмежування в Донбасі створює проблеми для виконання цього пункту документу.

Видання також нагадує про заклики проводити реформи і виконувати умови МВФ, які звучать з Білого дому. Зокрема, віце-президент США Джозеф Байден закликав президента і нового українського прем'єра якомога швидше розморозити виплати МВФ і призначити Генпрокурора-реформатора.

"Українці можуть лише сподіватися на те, що їхні лідери прислухаються до цих закликів", - йдеться в статті.

Раніше видання Politico писало, що уряд Гройсмана не врятує Україну від нових потрясінь. Його призначення на короткий час стабілізуває українську політику. Однак хитка коаліція в парламенті спричинить нові проблеми.

Верховна Рада України 14 квітня прийняла відставку Арсенія Яценюка з посади прем'єр-міністра іпризначила на цю посаду Володимира Гройсмана. Це рішення підтримали 257 депутатів. "Проти" проголосували - 50 депутатів, утрималися - 48, не голосували 35 парламентаріїв.

Петро Порошенко на честь вступу Гройсмана на посаду прем'єра привітав його величезним букетом червоних троянд.

На цьому ж засіданні Андрій Парубій, нинішній перший віце-спікер Верховної Ради, представник фракції "Народний фронт" обраний головою Верховної Ради України.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі