Телемарафон та обмеження для журналістів – у доповіді Єврокомісії оцінили рівень свободи слова в Україні

Поділитися
Телемарафон та обмеження для журналістів – у доповіді Єврокомісії оцінили рівень свободи слова в Україні © en.wikipedia.org
У Єврокомісії зазначають, що в Україні погіршився доступ до плюралістичних ЗМІ

8 листопада Єврокомісія оприлюднила звіт щодо прогресу втілення реформ в Україні, які необхідно продовжувати, незважаючи на те, що Комісія вже рекомендувала розпочати переговори про членство у ЄС. Окремий блок у звіті присвячений свободі слова й вираження поглядів та роботі засобів масової інформації. 

«Україна знаходиться між незначним та помірним рівнем підготовки у сфері свободи вираження поглядів. Загалом, протягом звітного періоду вона досягла значного прогресу у зміцненні своєї правової бази, зокрема з прийняттям Закону «Про медіа», – йдеться у звіті Єврокомісії.

У документі зазначається, що до початку агресивної війни Росії проти України «загальний контекст був сприятливим для свободи ЗМІ та дозволяв висвітлювати критичні матеріали». 

«У нинішніх складних умовах воєнного стану Україна ухвалила низку рішень щодо обмеження доступу ЗМІ та журналістів до певних територій та у певних областях і сферах, але застосовувала їх загалом стримано», – стверджується у звіті.

Також у Єврокомісії побачили, що в Україні погіршився доступ до плюралістичних ЗМІ.

«Значне падіння доходів від реклами також вплинуло на медіаринок у країні та призвело до концентрації, зокрема, телевізійних програм та зменшення доступу до плюралістичних ЗМІ», – йдеться у документі. 

Єврокомісія зазначає, що у 2024 році Україна має:

  • розробити разом із журналістською спільнотою спрощені правила ведення репортажів із зони бойових дій та прилеглих територій зони бойових дій та прилеглих територій, беручи до уваги питання безпеки;
  • забезпечити незалежність національного регулятора, надавши йому належне фінансування, в тому числі для необхідних змін у його структурі відповідно до нового закону про медіа;
  • розробити дорожню карту на підтримку відновлення плюралістичного, прозорого та незалежного медіа-ландшафту в післявоєнний період. 

Нагадаємо, у звіті Єврокомісії оцінюється боротьба з корупцією й зазначається, яких «посадок» не вистачає антикорупційній системі. У Брюсселі хочуть бачити «надійний послужний список» судових рішень у справах про корупцію на найвищому рівні. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі