Заступник глави Офісу президента Олег Татаров, якого НАБУ звинувачує в корупційних діяннях, заявив, що директор Бюро Артем Ситник намагається «помститися» йому і відвернути увагу від «десятків фактів власного зловживання владою», і пообіцяв його «покарати правовими методами».
Так, увечері 23 грудня, в своєму Telegram-каналі Татарів написав про свій намір «публічно розібрати кожну деталь цього кримінального провадження і покарати чиновника, який зарвався, правовими методами».
«Стиль роботи керівників НАБУ і САП абсолютно зрозумілий: після грубої фальсифікації - публічні заклики до громадськості і високим антикорупційним матерій. В їх заяви щодо мене можна було б повірити, якби суспільству було продемонстровано хоч один доказ, відео, аудіо, електронні або документальні факти », - повідомив він.
Нагадаємо, минулого тижня НАБУ повідомило про те, що оголосило про підозру Олегу Татарову. Водночас у коментарі ZN.UA директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник зазначив, що у заступника голови ОПУ зараз немає адвокатського імунітету, тому підозру щодо нього можна було підписувати.
При цьому представників НАБУ не пустили в Офіс президента для того, аби особисто вручити Татрову підозру. В ОПУ заявили, що прохання правоохоронців нібито було незаконним.
За даними слідства, Татаров причетний до дачі хабара за забезпечення видачі недостовірного письмового висновку судового експерта у справі про заволодіння 81 млн грн Нацгвардії. Зокрема, через хабар заступник директора експертно-криміналістичного центру занизив різницю між ринковою вартістю житлових комплексів в більш ніж 11 раз.
За словами Ситника, НАБУ проситиме для Татарова запобіжний захід у вигляді арешту з можливістю внесення застави. ЗМІ ж повідомляють про те, що сума застави може дорівнювати 10 млн гривень.
Вранці 24 грудня журналісти повідомили про передачу справи про квартири Нацгвардії, фігурантом якої є Татаров, з Національного антикорупційного бюро в Службу безпеки України.
Передати справу ОГП зобов'язав Печерський районний суд Києва, Верховний суд підтвердив законність вимог. У НАБУ з рішенням судів не згодні, адже закон забороняє передавати справи, підслідність яких закріплена за бюро, іншим правоохоронним органам.
Детективи відзначили, що рішення приймалося без консультацій з НАБУ і САП. Відомості про нього в Єдиному реєстрі досудових розслідувань з'явилися майже опівночі 23 грудня, прокурорів повідомили о 9:00 ранку 24 грудня.
У бюро передачу справи називають безпрецедентним втручанням в розслідування і підкреслюють, що тепер Вищий антикорупційний суд не зможе відправити Татарова під арешт з альтернативою 10 млн грн застави.
При цьому Татарів підтвердив, що продовжує працювати, попри заяву ОПУ про відсторонення.