Тарута пропонує провести податкову і земельну "амністію"

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Тарута пропонує провести податкову і земельну Тарута назвав пріоритети реформ
Депутат перерахував секторальні і загальні реформи, на яких, на його думку, нової коаліції необхідно сконцентруватися в першу чергу.

В основу коаліційної угоди повинні лягти закони, які зроблять реалізацію реформ незворотними. Повинні бути проведені ключові реформи, які змінюють "скелет" держави. Потім необхідно провести екстрені секторальні зміни, які допоможуть "наростити м'язи" нового державного організму. Ці реформи спрямовані на реанімацію економіки, пише у своїй статті в ZN.UA екс-губернатор Донецької області, нині народний депутат Сергій Тарута.

Серед першого блоку реформ Тарута називає п'ять пунктів.

"Мова йде про найбільш складні та масштабні перетворення, які торкнуться всі аспекти функціонування суспільства. Ці перетворення потребують конституційних змін, а тому для їх здійснення необхідна залізна політична воля", - зазначає депутат.

Першою в списку повинна йти фінансова реформа, вважає він. "Бюджетний кодекс повинен бути приведений до європейських норм, а новий бюджет 2015 року - прийнятий з урахуванням європейських вимог відкритості інформації, щоб кожен громадянин міг у режимі онлайн розуміти, з яких коштів фінансуються цікаві його статті, об'єкти і процеси", - пише екс-губернатор.

Також необхідно змінити підхід до зовнішніх запозичень: допомога західних кредиторів не повинна йти на латання бюджетних дірок. При цьому обговорюваний сьогодні багатьма план Маршалла" для України не має стати кредитної петлею для нашої країни, реальною основою його повинні бути інвестиції в базові галузі України - інфраструктуру, транспорт, телеком, енергетику, металургію, машинобудування, сільське господарство. "Ми повинні дати "зелене світло" великим західним інвестиціям саме зараз, не боячись продешевити. Тому що прихід в країну європейського капіталу стане імпульсом, який зробить подальші реформи незворотними і, що вкрай важливо, забезпечить зайнятість", - пише Тарута у своїй статті.

Далі повинна йти децентралізація влади, т. зв. "реформа Гройсмана". Реформу необхідно доповнити пунктом про обов'язкове введення зовнішнього управління у разі банкрутства територіальних громад та посилення покарання глав місцевого самоврядування за зловживання владою.

Дуже оперативно, до кінця року потрібно провести реформу силових і правоохоронних органів. Необхідно запустити наступні процеси: - сформувати єдиний слідчий орган та створити в його структурі відділ по боротьбі з корупцією у вищих ешелонах влади з надзвичайними повноваженнями; - створити муніципальну поліцію.

В структурі МВС залишити службу по боротьбі з наркотиками, міграційну службу, службу з надзвичайних ситуацій, служби внутрішньої безпеки. Розробити пакет стимулів для співробітників МВС. За СБУ залишити лише функції захисту національної безпеки (включаючи аналітичний і силовий блоки). За Генеральною прокуратурою залишити функції нагляду за правоохоронними органами і підтримки державного обвинувачення в суді.

Читайте також: Тарута за відновлення контролю над Кримом і Донбасом "за будь-яку ціну"

Законодавчо забезпечити реформу Міноборони, зокрема: - прийняти нову оборонну доктрину країни з урахуванням фактора воєнної загрози з боку РФ; - перевести виключно на контрактну основу формування професійних армійських частин (авіація, артилерія, флот, кібербезпека тощо); - прийняти державну програму реформування армії за стандартами НАТО; - законодавчо визначити статус і повноваження загонів територіальної оборони і комплектувати їх за добровільним принципом.

Також повинні бути проведені дерегуляція економіки (в тому числі скорочення кількості податків і спрощення їх адміністрування). Потрібно зробити публічними всі державні реєстри, створити Єдиний портал державних послуг і перевести документообіг в електронний вигляд. Провести "податкову амністію": кожен повинен отримати право внести будь-яку суму на рахунок та сплатити з неї єдиний 15-процентний прибутковий податок. З цього моменту до походження капіталу у держави не повинно виникати питань.

Четверта реформа - судова. Необхідно законодавчо встановити, що єдиним органом контролю за діяльністю суддів є Вища рада юстиції, до складу якого необхідно включити вищу кваліфікаційну комісію суддів та Атестаційну комісію.

Провести переатестацію суддівського корпусу, затвердити процедуру імпічменту суддів, а також прийняти пакет заходів, спрямованих на поширення практики суду присяжних щодо тяжких та особливо тяжких злочинів. Судові процедури повинні бути максимально уніфіковані шляхом спрощення процесуального законодавства.

П'ята реформа - реформа земельних відносин. Необхідно запустити ринок землі в Україні, консолідувати всі кадастри, реєстри, зробити їх загальнодоступними і публічними. Землі сільгосппризначення повинні увійти в ринковий оборот і стати повноцінним активом.

"Також необхідно провести так звану "земельну амністію" - надати кожному громадянину право безкоштовного отримання і уточнення акта власності на належні йому земельні ділянки", - вважає Тарута.

Наступні секторальні реформи спрямовані на реанімацію економіки. "Їх здійснення - запорука виживання країни в умовах постійної військової загрози і політичної нестабільності", - пише екс-губернатор.

Перший секторальна реформа - будівництво. Держава зобов'язана підтримати будівельну індустрію, вважає Тарута. Це необхідно зробити для створення достатньої кількості не тільки нових, але і доступних робочих місць. "Не кожен може працювати на заводі, але майже кожен може розраховувати на роботу на будівництві", - зазначає він.

Необхідно: - делегувати всі дозвільні процедури на рівень громад; - привести всі будівельні норми (Дбн, Дбни і т. д.) у відповідність з європейськими; - максимально дерегулювати приватне малоповерхове будівництво; - розробити державні програми з розвитку дорожньої інфраструктури, будівництва житла для внутрішньо переміщених осіб і заміщення старого житла.

Друга секторальна реформа - реформа енергетики. Для економічного зростання Україні необхідні дешеві і доступні енергоносії. Для цього необхідно: -прийняти Енергетичну стратегію у відповідності з ризиками енергопостачань з Росії; -ухвалити державні програми будівництва заміщуючих та нових генеруючих потужностей (мова йде як про атомну, так і про тепловий та альтернативної енергетики); -прийняти державну програму розвитку альтернативних джерел енергії та нової енергетичної інфраструктури (електричних заправних терміналів, індивідуальних систем енергозабезпечення для домогосподарств і т. д.); -прийняти програму розвитку електричних мереж; - диверсифікувати поставки газу за допомогою будівництва LNG-терміналу з прийому зрідженого природного газу (при розвитку у нас сланцевої газовидобутку вони ж повинні використовуватися для експорту); - привести структуру НАК "Нафтогазу" згідно з третім енергопакетом ЄС; -створити законодавчі стимули для проектів малої і середньої енергетики, дозволяють домогосподарствам і громадам виходити на рівень енергетичної самодостатності.

Також слід зрівняти тарифи для всіх груп споживачів і замістити перехресне субсидування адресної компенсацією витрат на електроенергію для соціально незахищених груп населення.

Третя реформа - активна приватизація. "Продано повинно бути все, крім залізних і автомобільних доріг, електромереж, атомних станцій, об'єктів національної безпеки і оборони, об'єктів культури, освіти, медицини і наукових інститутів", - вважає Тарута. Державне майно може бути передано у власність громад, а комунальна власність - трудовим колективам, групам ініціативних громадян, приватним особам під інвестиційні проекти та угоди.

"Створення масового класу дрібних і середніх власників також повинно супроводжуватися розвитком інструментів фондового ринку. Громадяни повинні мати можливість полегшеного доступу до капіталу великих державних компаній", - пише Тарута. Для цього всі інфраструктурні державні компанії, такі як "Укрзалізниця", НАЕК "Енергоатом", НАК "Нафтогаз" і т. д. повинні бути акціоновані і виведені на національну фондову біржу.

Читайте повний текст статті Сергія Тарути "Коаліція і реформи: зволікання смерті подібно" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі