Голова Комітету Верховної Ради з питань європейської інтеграції, екс-міністр закордонних справ України Борис Тарасюк вважає, що візит єврокомісара Штефана Фюле до України пов'язаний, в тому числі, з тиском на українську опозицію з боку влади. Про це він сказав в ефірі телеканалу ТВі.
«Як поділився зі мною комісар Фюле, в Європейському Союзі дуже добре знають про ту ситуацію, яка виникла в Україні, і відзначають політично мотивовані переслідування представників опозиції. Тому, одна з причин - це обмінятися думками з представниками влади щодо виконання так званої матриці Фюле, яку він запропонував у квітні минулого року. І, окрім того, отримання інформації з першоджерел щодо того, що відбувається в Україні», - зазначив політик.
Тарасюк також висловив переконання, що у випадку, якщо політика нинішньої влади стосовно цивільних свобод не зміниться, на порядок денний може бути винесено питання про можливість окремих посадових осіб вільно подорожувати країнами ЄС. «Цілком закономірним було б поставити питання про обмеження деяких представників нинішньої влади в їхніх поїздках, можливо, щоб це торкнулося і їхніх рахунків в іноземних банках. Якщо позиція і дії нинішньої влади не зміняться, то цього цілком можна очікувати з боку Європейського Союзу щодо деяких представників влади України», - сказав він.
Разом з тим Тарасюк відзначив, що офіційна реакція єврокомісара на українські реалії, швидше за все, не буде занадто різкою, хоча, на його думку, недемократична поведінка чинного в Україні режиму може негативно позначитися на відносинах з ЄС, зокрема, на підписанні угоди про асоціацію в 2011 році.
Щодо введення безвізового режиму між Україною та країнами ЄС, Тарасюк підкреслив, що влітку його введення буде навряд чи можливим: «Дай Бог, щоб безвізовий режим був введений до Євро-2012. Разом з депутатами Європарламенту ми ще рік тому винесли таку рекомендацію Європарламенту і Верховній Раді».
«Якщо ж політика репресій буде продовжуватися, то цей процес може затягнутися на роки», - додав народний депутат.
Нагадаємо, що Фюле 10-11 січня перебуває в Україні з офіційним візитом. Візит проходить на тлі скарг опозиції на політичні переслідування з боку влади. Фюле не бачить підстав для зближення ЄС з Україною, якщо цивільні свободи в нашій країні як і раніше будуть порушуватися.
За матеріалами УНІАН