Тактика припинення вогню не дала Кремлю результатів: Клімкін назвав причину загострення в зоні ООС

Поділитися
Тактика припинення вогню не дала Кремлю результатів: Клімкін назвав причину загострення в зоні ООС Клімкін розцінює дії бойовиків як "перше "китайське", а насправді російське попередження»
Утримати перемир'я можна тільки зусиллями нормандської четвірки, вважає екс-міністр закордонних справ.

Кремль свідомо зриває перемир'я в Донбасі, тому що йому не вдалося реалізувати сценарій проведення місцевих виборів в ОРДЛО за російським сценарієм, а також, щоб чинити додатковий тиск на Україну і Німеччину, вважає колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

«Тактика припинення вогню не дає Кремлю результатів, на які він сподівався, зокрема виборів за російським сценарієм. Тому це перше "китайське", а насправді російське попередження », - написав Клімкін на своїй сторінці у Facebook ввечері в понеділок, 7 вересня.

«У випадку з Росією не варто вірити в збіг і випадковості. Погрози з окупованого Донецька відкрити вогонь по наших позиціях і прицільні обстріли - це одна історія і один ланцюжок, які управляються з Москви», - додав він.

Клімкін висловив упевненість, що утримати режим збереження вогню Україна зможе тільки спільними зусиллями з партнерами по нормандському формату - Німеччиною і Францією.

«У Ангели Меркель завжди є важелі впливу на Путіна, а зараз, на тлі отруєння Навального, більше, ніж раніше. Почати розслідування під тиском виставляє Путіна як слабкого президента, чого він боїться найбільше», - пояснив екс-глава МЗС.

На його думку, створення проблем у Донбасі - це одночасно тиск і на Київ, і на Берлін.

«Тому буде продовження», - спрогнозував Клімкін.

З 00:01 понеділка, 27 липня, в районі проведення операції Об'єднаних сил почало діяти повне і всеосяжне припинення вогню, узгоджена учасниками Тристоронньої контактної групи 22 липня.

У Кремлі відмовилися гарантувати додержання режиму тиші бойовиками, вкотре заявивши, що Росія нібито не є стороною конфлікту.

13 серпня в Пісках підірвався армійський автомобіль: один український військовослужбовець загинув, другого госпіталізували з серйозними травмами.

25 серпня на ворожій протипіхотній міні підірвалися комбат і сержант батальйону морської піхоти. Обидва бійці отримали осколкові поранення.

6 вересня Об'єднані сили зазнали найсерйозніших втрат з початку перемир'я: троє українських бійців загинули, ще троє отримали поранення.

Окупанти вбили українського військовослужбовця під час обстрілу Причепилівки. Двоє бійців загинули в районі Верхньоторецька: вони підірвалися на міні, коли обходили охоплений вогнем ділянку в «сірій зоні».

Один боєць був поранений під час гранатометного обстрілу згорілого бліндажа поблизу Красногорівки, двоє отримали поранення внаслідок підриву на міні пожежного автомобіля АРС-14 поблизу Новгородського.

Через загострення в зоні ООС голова МЗС Дмитро Кулеба ініціював термінову розмову міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим. А керівництво української делегації в ТКГ заявило, що "окремі провокації" бойовиків не мають бути "підставою для зриву мирного процесу".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі