"Немає таких умов і бути не може", - сказав Путін, відповідаючи на питання, що має статися, щоб Росія повернула Крим Україні.
"Коли на Україні відбувся антиконституційний збройний переворот, захоплення влади за допомогою сили, наша армія перебувала в Криму на законних підставах, за договором там знаходилася наша військова база. Перше, що ми зробили, – ми збільшили свій контингент для охорони наших Збройних Сил там, наших військових об'єктів, на які ми бачили, вже готуються різні замаху і посягання. Ось з чого все почалося", - заявив він на репліку, що російські військові захопили територію України.
У свою чергу австрійський журналіст Армін Вольф зазначив, що мова йде не про контингент, а про бійців в уніформі без розпізнавальних знаків.
Путін натомість заявив, що після "перевороту" кримчани "відчули себе в небезпеці", а російські війська забезпечили проведення "незалежних вільних виборів".
"Ви знаєте, якщо Вам не подобаються мої відповіді, то Ви тоді не ставте запитань. Але якщо Ви хочете отримати мою думку з тих питань, які я ставлю, то Вам потрібно все‑таки набратися терпіння", - сказав ображено Путін журналісту на коментар, що анексія Криму є першим прикладом захоплення території в Європі після Другої світової війни.
Після висловлювань Путіна про легітимність референдуму в Криму журналіст поставив запитання, чи погодиться президент РФ на референдум про відокремлення від Росії Чечні, Дагестану та Інгушетії. На це Путін відповів, що "радикальні елементи Аль Каїди хотіли, в принципі, відірвати цю територію від Російської Федерації і утворити халіфат від Чорного до Каспійського моря".
"Не думаю, що Австрія і Європа цьому зраділи б, нічого хорошого з цього не вийшло б. Але сам чеченський народ на виборах прийшов до зовсім іншого висновку, і під час дискусії після всяких кривавих подій все-таки чеченський народ підписав договір із Російською Федерацією. Російська Федерація пішла на дуже складне для себе рішення про надання Чечні і багатьом іншим суб'єктам Російської Федерації такого статусу, який визначає великий рівень їх самостійності в рамках Російської Федерації. І це було в кінцевому підсумку рішення самого чеченського народу, ми цьому дуже раді і дотримуємося цих домовленостей... Те ж саме, до речі кажучи, можна було б зробити і на Україні стосовно Донбасу. Чому цього не зроблено досі? І тоді не потрібно було б обмежувати застосування іноземних мов меншин на Україні", - заявив Путін.
Нагадаємо, раніше постійний представник США в ООН Ніккі Хейлі поклала відповідальність за війну в Донбасі на Російську Федерацію, зазначивши, що, незважаючи на всі заперечення Росії, немає сумнівів, що саме вона є причиною конфлікту в Україні. Росія фактично дає вказівки своїм силам обстрілювати спостерігачів ОБСЄ, їхні камери, їх дрони.