"Свобода" не підтримує Конституцію 2004 року, але готова за неї голосувати

Поділитися
"Свобода" сподівається, що політичну напругу в країні скоро буде знято © Андрій Товстиженко, DT.UA
На такі заходи лідер ВО "Свобода" готовий піти для того, щоб зняти політичну напругу у країні.

Фракція "Свобода" вважає, що Конституція України, прийнята у 2004 році, не відповідає інтересам країни. Тим не менш, "Свобода" готова проголосувати за повернення до Конституції-2004. Про це в інтерв'ю заявив голова фракції Олег Тягнибок.

"Ми будемо підтримувати повернення до Конституції 2004 року, якщо таке голосування буде в парламенті, виходячи з інтересів нинішнього політичного моменту. Хоча по суті ми зовсім не підтримуємо Конституцію 2004 року", - заявив Тягнибок.

Він додав, що Конституція-2004 "не відповідає інтересам України". "Але для того, щоб "розрулити" з нинішньою політичною кризою, треба зробити такий крок і фракція буде голосувати", - сказав політик.

У той же час, Тягнибок констатував, що влада виступає проти повернення до Конституції-2004.

Голова "Свободи" також нагадав, що його партія підготувала альтернативний проект Конституції України, в якому відображено стратегічне бачення того, як повинна розвиватися країна.

Напередодні голова фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк заявив, що "Батьківщина" готова проголосувати за варіант повернення до Конституції України 2004 року без внесення до неї поправок і доповнень.

Думки опозиції щодо змін до Конституції розділилися: "Батьківщина" пропонує збільшити повноваження Верховної Ради, "УДАР" - збільшити повноваження президента і уряду, а також вилучити норму про обов'язкове десятирічне проживання в Україні кандидата у президенти.

10 лютого спікер Верховної Ради Володимир Рибак заявив, що опозиція не робить узгоджених дій і не вносить пропозицій щодо проекту Конституції.

Нагадаємо, 6 лютого Рибак закрив Раду до підготовки змін до Конституції. При цьому він зазначив, що проект документа про зміни в основному законі країни буде розглянуто на позачерговому засіданні ВР наступного тижня.

4 лютого у Верховній Раді опозиція запропонувала ухвалити конституційний акт про повернення до Конституції 2004 року, яка передбачає парламентсько-президентську форму правління. Однак народні депутати так і не прийшли до спільного рішення з цього питання. !zn

Читайте також:

Ештон підкреслила важливість конституційної реформи для вирішення політичної кризи в Україні

Яценюк закликав опозицію підтримати 150 підписами текст Конституції-2004 для внесення на голосування до Ради

Рибак вважає, що змінити Конституцію за один день неможливо

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі