Світовий банк схвалив підписання закону про незаконне збагачення

Поділитися
Світовий банк схвалив підписання закону про незаконне збагачення Світовий банк вважає, що закон зіграє позитивну роль © Українські новини
Світовий банк вважає, що цей закон заповнить критичні прогалини в основних принципах протидії корупції в Україні

Світовий банк схвалив підписання президентом Зеленським закону про відповідальність за незаконне збагачення.

Про це йдеться на офіційній сторінці Світового банку в Facebook.

"Сьогодні Президент України підписав закон, який повертає кримінальну відповідальність за незаконне збагачення та запроваджує механізм цивільної конфіскації активів чиновників, які не можуть бути підтверджені їхніми законними доходами.

Світовий банк вітає закон, який заповнює критичні прогалини у основних засадах протидії корупції в Україні, надавши НАБУ та САП потужний правовий інструмент у боротьбі із корупцією серед високопосадовців.

Цивільна конфіскація допоможе стримувати корупцію шляхом обмеження матеріальних вигод, які чиновники намагаються отримати, крадучи у громадян України", - йдеться в повідомленні.

Президент Володимир Зеленський у понеділок, 25 листопада, підписав закон про повернення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення, повідомляє пресслужба гаранта. У картці проєкту закону №1031 на сайті Верховної Ради також вказано, що сьогодні його повернуто з підписом президента.

Закон доповнює Кримінальний кодекс України новою статтею 368-5 ("Незаконне збагачення"), згідно з якою за володіння активами, вартість яких більш ніж на 6,5 млн гривень перевищує законні доходи, чиновнику загрожує 5-10 років позбавлення волі.

До активів належать не лише готівка, зокрема розміщена на банківських рахунках, але і нематеріальні активи, наприклад, криптвалюта, майно, майнові права, а також роботи або послуги, надані чиновнику.

Справи про визнання активів необґрунтованими та їх стягнення в дохід держави розглядатимуться у Вищому антикорупційному суді.

При цьому стягнути можна буде тільки незаконні активи, отримані після набрання відповідним законом чинності. І тільки в тому випадку, якщо різниця між їхньою вартістю й офіційними доходами власника у 500 і більше разів більше прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1921 грн. на 1 січня 2019 року – ред.).

Закон також передбачає механізм громадянської конфіскації майна – альтернативу кримінальної відповідальності для недоброчесних посадовців із доходами, що перевищують законні від 1 млн. гривень, але не дотягують до 6,5 млн.

Механізми відповідальності та конфіскації працюватимуть разом: за найбільші крадіжки передбачена кримінальна відповідальність, за менші - громадянська конфіскація.

Поділитися
Підготував/ла Кругленко Александрина
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі