Про це в статті для New York Times пише сьогодні Едрю Крамер. Однак він зазначає, що аналітики сумніваються в тому, що у Гройсмана буде необхідна політична підтримка, щоб врятувати виснажену українську економіку і виконати Мінські угоди, на чому наполягають на Заході. Хоча дві найбільші партії відкрито нібито підтримують його.
Оглядач сумнівається, що Гройсману вдасться виконати пункт Мінських угод про зміну Конституції, які б надали захопленим територіям Донбасу автономний статус.
В цей же час, видання The Economist звертає увагу на сам "закулісний" процес обрання нового уряду задля виходу з політичної кризи, яка триває в Україні вже два місяці.
"Чвари стали прикладом безвідповідальності українських політичних еліт", - пише видання, нагадуючи, що вчора, 14 квітня, Верховна Рада таки затвердила новий уряд на чолі з Володимиром Гройсманом, якого вважають близьким союзником президента Петра Порошенка.
Водночас, The Economist проводить паралелі між нинішніми подіями в Україні і тим, що сталося після "Помаранчевої революції", коли пост-революційні еліти при владі розсварилися і не виправдали сподівань українців на реформи і очищення від корупції. Оглядач нагадує, що Порошенко тоді теж був одним із "любих друзів" президента Віктора Ющенка, які не змогли провести необхідні зміни.
Єдина відмінність між сьогоднішнім становищем і більш як 10 років тому полягає в появі в Україні сильного громадянського суспільства, яке невпинно вимагає від чиновників реформ. На думку видання, це єдина надія українців.
Видання Financial Times також застерігає Україну від повторення досвіду після "Помаранчевої революції", нагадуючи про війну в Донбасі.
"Сьогоднішня ситуація є набагато небезпечнішою, ніж десять років тому. Росія робить все можливе, щоб дестабілізувати свого сусіда; крах прозахідного керівництва Києва передасть Москві перемогу у своїй геополітичній боротьбі, і вона зможе відновити вплив на пострадянському просторі. І ще не ясно, чи зможе Україна витримати "третій Майдан"", - йдеться в статті.
В цей час видання Bloomberg пише про п'ять головних викликів, перед якими постане новий уряд Гройсмана. Перш за все, йому доведеться попрацювати над тим, щоб розблокувати виплату допомоги від МВФ. Від цього також буде залежати, чи інші донори, такі як США і ЄС, будуть далі виділяти кошти для підтримки економіки України.
По-друге, Гройсману доведеться пожвавити боротьбу проти корупції, яка підірвала попередній уряд. Третій виклик – розмови про дострокові вибори парламенту. Новому уряду доведеться результатами своєї реальної роботи змусити політичних опонентів відмовитися від цієї ідеї. Також важливим завдання стане виведення економіки України з рецесії. Видання нагадує, що в третьому кварталі країна вийшла з рецесії, яка тривала від анексії Криму і початку війни в Донбасі. Попри те, що відновлення було незначним, експорт почав помалу зростати завдяки дешевій національній валюті. Однак політичні чвари підривають інвестиційну привабливість України і впевненість у ній. Останнім головним викликом стане проблема виконання Мінських угод, зокрема непопулярних пунктів щодо змін у Конституції.
У свою чергу, видання Haaretz оптимістично відреагувало на призначення Гройсмана прем'єр-міністром. Пригадуючи його роботу на посаді мера Вінниці і про зв'язки у Ізраїлі, видання пише, що у нового прем'єра є шанс дійсно допомогти Україні.
В 2012 році, будучи ще мером Вінниці, він приймав у місті міністра закордонних справ Ізраїлю Авігдора Лібермана. Разом вони відвідали відкриття новий медичний центр, який був збудований ізраїльським урядом.
"Через зростання страху перед міжнародною ізоляцією, тоді Ізраїль боявся показати, що в нього є союзники. Гройсман знав про це. І він також знав, що це країна, де політики відкриті і діють швидко. Тому він використав це в інтересах свого міста", - прокоментував неназваний український чиновник газеті.
Верховна Рада України 14 квітня прийняла відставку Арсенія Яценюка з посади прем'єр-міністра іпризначила на цю посаду Володимира Гройсмана. Це рішення підтримали 257 депутатів. "Проти" проголосували - 50 депутатів, утрималися - 48, не голосували 35 парламентаріїв.
Петро Порошенко на честь вступу Гройсмана на посаду прем'єра привітав його величезним букетом червоних троянд.
На цьому ж засіданні Андрій Парубій, нинішній перший віце-спікер Верховної Ради, представник фракції "Народний фронт" обраний головою Верховної Ради України.