Супрун у Женеві закликала виключити Росію з Ради безпеки ООН

Поділитися
Супрун у Женеві закликала виключити Росію з Ради безпеки ООН Супрун закликала міжнародні організації не толерувати членство у них країни-агресора
Країна-агресор має повернутись до виконання норм міжнародного права та деокупувати українські Крим і Донбас.

Очільниця Міністерства охорони здоров'я Уляна Супрун закликала Організацію Об'єднаних Націй виключити Росію з Ради безпеки ООН. З такою заявою Супрун виступила на 72-їй сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я у Женеві.

Говорячи про втілення в Україні реформи охорони здоров'я, в. о. міністра наголосила на тому, що упродовж п'яти років вона впроваджується в умовах збройної агресії РФ проти України. Й упродовж п'яти років країна-агресор порушує норми міжнародного права.

"ООН не повинна толерувати присутність Російської Федерації у Раді безпеки, доки ті не повернуться до системи міжнародного права, починаючи з виведення їхніх військ та командних структур з окупованих територій України (Донбасу та Криму) і звільнення всіх військовополонених та політичних в'язнів", - цитує Супрун прес-служба МОЗ.

Під час виступу Уляна Супрун нагадала про наслідки російської агресії проти України: окупацію українських територій, понад 1,5 млн вимушених переселенців, майже щоденні втрати ЗСУ в Донбасі, 13 тисяч загиблих за п'ять років, понад 70 політв'язнів-бранців Кремля, військовополонених українських моряків і регулярні репресії в анексованому Криму.

"Роздача російських паспортів на окупованих територіях, примусово чи добровільно, є ще одним актом агресії. І вимога наявності російського паспорта для отримання медичної допомоги – є порушенням прав людини", - наголосила Супрун.

І закликала країни-члени ВООЗ та інші міжнародні організації сказати "ні" російським грошам, аби не стати заручниками Кремля, а також зберегти та розширити санкції проти країни-агресора.

"Санкційний режим повинен бути збережений та розширений, інакше ви ризикуєте винагородити поведінку, яка анулює переваги, які суспільство отримує від миру та процвітання. Поділ світу на сфери впливу не повинен бути способом організації міжнародних відносин у 21 столітті", - резюмувала очільниця МОЗ.

Зазначимо, Україна регулярно інформує світову спільноту про порушення РФ міжнародного права. Попри це, російські лоббі намагаються вивести країну-агресора з під санкцій і повернути її до міжнародних організацій, зокрема у ПАРЄ.

Україна подала до Європейського суду з прав людини п'ять позовів проти Росії: "Україна проти Росії (Крим)" щодо порушень прав людини унаслідок анексії; "Україна проти Росії (Донбас)" щодо порушень прав людини в Донбасі; позови за фактами викрадення та вивезення в РФ дітей-сиріт і дітей-інвалідів; порушення прав українських політв'язнів і військовополонених моряків.

Згодом ЄСПЛ задовольнив клопотання Києва й об'єднав позови за заявами України щодо порушень РФ Європейської конвенції з прав людини у два провадження - по Криму і Донбасу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі