«Разом з усіма вільними містами... ми збираємо сили, щоб здійснити марш на Тріполі й скинути ярмо Каддафі»,- заявив один з учасників «революційного комітету» Налута. За його заявою, місто, що розташоване за 230 кілометрів на захід від столиці, вже знаходиться під контролем тимчасового уряду Бенгазі, який 26 лютого створив міністр юстиції Мустафа Абдель Джаліль. Йому доручено підготувати країну до проведення виборів.
Від сил Каддафі повністю очистили Налут, Бенгазі й іще 9 міст на заході Лівії. Причому звільнення відбулося всього кілька днів тому. Влада в них належить «революційним комітетам». Сам Налут, в якому проживає близько 20 тисяч осіб, повністю перейшов під контроль опозиції 19 лютого.
Також 26 лютого стало відомо, що в Лівії почали видавати зброю прихильникам Каддафі. Згідно з рядом повідомлень, у Тріполі розпочали роботу патрулі й блок-пости.
Що стосується Каддафі, то в своєму виступі в ефірі сербського телебачення в неділю, 27 лютого, він заявив, що в країні все спокійно, а в кровопролитті винна «невеличка група» терористів «Аль-Каїди». Він запевнив, що цю групу оточили й з нею швидкого «розберуться».
Зіткнення опозиції з урядовими силами, які переросли у громадянську війну, почалися в Лівії 15 лютого. Невідома навіть приблизна кількість загиблих за десять днів; ще 24 лютого правозахисники оцінювали її у дві тисячі осіб. У п'ятницю, 25 лютого, було повідомлено про перестрілки в передмістях Тріполі. Столиця та її околиці залишаються під контролем Муаммара Каддафі, але значну частину території країни контролюють повстанці, на бік яких перейшла частина поліції й деякі підрозділи регулярної армії.
За матеріалами Лента.ru