Суперник Ердогана зробив зізнання — відео за добу набрало 20 мільйонів переглядів

Поділитися
Суперник Ердогана зробив зізнання — відео за добу набрало 20 мільйонів переглядів © Anadolu Agency
Заяви Кемаля Кілічдароглу про плюралізм і толерантність у Туреччині є спробою створити контраст із президентом.  

Конкурент Реджепа Таїпа Ердогана на пост лідера Туреччини Кемаль Кілічдароглу опублікував відеозвернення, яке стало вірусним і викликало широкий суспільний резонанс, повідомляє POLITICO.

Кілічдароглу  заявив, що він є алевітом — членом основної релігійної меншини країни, яка часто зазнавала дискримінації.

Відео заяви кандидата в президенти, якого підтримують шість опозиційних партій, менш, ніж за добу переглянули у Twitter майже 20 мільйонів разів.  Сам твіт переглянули близько 70 мільйонів разів.

Хоча більшість турків давно знають, що Кілічдароглу походить з алевітської меншини, його рішення підкреслити свою ідентичність багато хто сприймає як заклик до плюралізму та толерантності та спробу створити контраст із Ердоганом, який більшу частину своєї політичної кар’єри підкреслював свою сунітську ідентичність.

 «Я — алевіт. Я щирий мусульманин, який виріс у вірі пророка Мухаммеда та Алі. Наша ідентичність – це те, що робить нас тими, ким ми є», — каже кандидат у президенти на відео, звертаючись до тих, хто голосує вперше.

Ердогана неодноразово звинувачували у тому, що він грає на алевітському походженні Кілічдароглу під час політичних мітингів. У такий спосіб суперник чинного президента прагне протистояти політиці поляризації.

Відео наразі отримало понад 360 000 лайків, і чимало алевітів у коментарях розповідали про власний досвід дискримінації.

Це важливий крок, оскільки алевіти, які відправляють богослужіння по четвергах, а не по п’ятницях, і вшановують зятя пророка Мухаммеда, імама Алі, часто намагалися приховати свою ідентичність серед країни, де більшість складають  мусульмани-суніти. Незважаючи на те, що за опитуваннями, алевіти становлять 20% населення, вони  офіційно не визнані турецькою державою. 

«Обговорюючи свою ідентичність алевітів, що вважається табу в Туреччині, Кілічдароглу тягне килим з-під ніг Ердогана», — написав у Twitter Сонер Чагаптай, старший науковий співробітник Вашингтонського інституту. 

Деякі критики вже давно стверджують, що Кілічдароглу, який лідирує в опитуваннях, однак чия Республіканська народна партія зазнала поразки на виборах, буде важко заручитися підтримкою консервативних виборців-сунітів. 

Міністр внутрішніх справ Туреччнни Сулейман Сойлу звинуватив Кілічдароглу в тому, що на відео, яке стало вірусним, він зіграв роль жертви. 

Колишній чиновник Кілічдароглу, якого називають «турецьким Ганді», під час своєї виборчої  кампанії часто публікує відео, записані на кухні його  скромного будинку.

Опозиційний кандидат закликав молодь, особливо тих, хто голосує вперше, яка може зіграти вирішальну роль у травневих виборах, до докорінної зміни системи.

«Давайте, молоді, разом переступимо цей поріг», — звернувся 74-річний кандидат.

Тим часом опитування показують, що Ердоган і його Партія справедливості та розвитку втрачають підтримку через погіршення економічних умов і незадовільне реагування влади на землетрус, який стався на південному сході країни в лютому.

Кандидат від об’єднаної опозиції не збирається приєднуватися до антиросійських санкцій, але хоче зробити більш прозорими відносини із РФ виходячи з того, що Туреччина є членом НАТО.

Вибори президента Туреччини відбудуться 14 травня. Основними конкурентами є Реджеп Таїп Ердоган, який знаходиться при владі 19 років, та лідер об’єднаної опозиції Кемаля Кілічдароглу, який має шанси на перемогу. Останній обіцяє перехід від авторитарного правління до «командної роботи». Свій можливий програш Ердоган назвав «катастрофою для країни». Політична боротьба відбувається на тлі економічних проблем та наслідків землетрусу, який забрав життя 50 тис. людей. Про політичні наслідки природного катаклізму читайте у статті Володимира Кравченка «Землетрус у Туреччині: до Ердогана прилетів «чорний лебідь» на ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі