Голова Касаційного господарського суду Верховного суду України Богдан Львов, який має російське громадянство, залишиться на посаді. Таке рішення ухвалили його колеги, які відмовилися звільняти Львова.
У голосування взяли участь 39 із 40 присутніх суддів, повідомляє Центр протидії корупції. За звільнення проголосувала 21 людина, для ухвалення рішення забракло одного голосу (рішення вважається прийнятим, коли голосує більшість від працюючих суддів, а це 43 особи).
Припинити повноваження судді та відрахувати Львова зі складу суду на підставі громадянства іншої країни може голова ВС України Всеволод Князєв.
Якщо цього не буде зроблено, єдиною можливістю усунути Львова залишається позбавлення громадянства України. На сайті президента України вже зареєстровано відповідну петицію, яку ініціювала військова Аліна Михайлова.
Авторка петиції нагадує, що Богдан Львов є заступником голови Верховного Суду України, якому на час воєнного стану передали дуже багато повноважень. Отже, власник громадянства країни-агресорки протягом російсько-української війни перебуває у керівництві всієї судової влади України.
Протягом 18 днів від дати, коли «Схеми» оприлюднили матеріал про російське громадянство Львова, жодної офіційної реакції на цю надважливу інформацію не було. Лише 3 жовтня СБУ публічно підтвердило наявність у судді-високопосадовця громадянства РФ.
«Я публічно звертаюсь до президента (Володимира) Зеленського з вимогою виконати закон і позбавити зрадника Богдана Львова громадянства України. Окупантів треба знищувати, а зрадників треба карати і позбавляти привілеї бути українцем. Інших варіантів просто не існує», - наголосила Михайлова, закликавши українців підписати петицію.
Нагадаємо, журналісти проєкту «Схеми» встановили, що суддя Богдан Львов має російське громадянство. Отримавши у 90-их російський паспорт, він не лише від нього не відмовився, піднімаючись кар’єрними сходами у системі українського правосуддя, а навпаки – поновив у 2012-му і досі його документ не числиться в реєстрі недійсних. Сам Львов тривалий час заперечував наявність у нього громадянства ворожої країни.
Водночас більшість суддів Касаційного госпсуду у складі Верховного суду на зборах 19 вересня не підтримали внесення до порядку денного питання про висловлення довіри чи недовіри своєму голові Богдану Львову. Судді вирішили не просто не позбавляти Богдана Львова мантії, а й залишити на посаді голови, хоча й обмежили в доступі до державної таємниці.