Суд у справі екс-прем'єра України Юлії Тимошенко щодо зловживань корпорації ЄЕСУ відклав рішення за клопотанням про можливість проведення відеоконференції.
"Рішення за клопотанням про можливість застосування відеоконференції відкласти до з'ясування питання, в тому числі і про технічну можливість такого зв'язку, направити відповідні запити голові Харківського обласного апеляційного суду і головлікарю ЦКЛ №5", - йдеться в постанові, яку зачитав суддя Костянтин Садовський.
Наступне засідання у справі ЄЕСУ призначено на 14 серпня.
Постанову суду прихильники Тимошенко зустріли криками "Ганьба!", а присутня в залі політик Олександра Кужель стала вимагати від суду пояснень, чому на столах у державних обвинувачів і захисників з'явилися монітори.
Захисники Тимошенко, виступаючи в судовому засіданні під час обговорення клопотання, висловили припущення, що ці монітори призначені для ведення відеоконференції.
Раніше на засідання 31 серпня держобвинувач у справі заявив клопотання про участь екс-прем'єра в судових засіданнях в режимі відеоконференції. На це адвокат Власенко зачитав заяву Тимошенко про відмову брати участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Як відомо, Київський райсуд Харкова розглядає справу проти Тимошенко щодо діяльності корпорації ЄЕСУ. В обвинувальному висновку говориться, що компанія завдала державі збитків в розмірі понад 30 млн грн, а особисто Тимошенко не сплатила понад 681 тисячі гривень податків.
Як відомо, Київський районний суд Харкова 31 липня продовжить розглядати другу кримінальну справу проти Тимошенко щодо діяльності корпорації ЄЕСУ. В обвинувальному висновку йдеться, що компанія завдала державі збитків в розмірі понад 30 млн грн, а особисто Тимошенко не сплатила понад 681 тисячу гривень податків. Початок засідання заплановано на 10:00.
25 червня суд постановив призначити Тимошенко проведення судмедекспертизи стану її здоров'я, яка повинна визначити, чи здатна вона сприймати інформацію та відповідати на питання суду і сторін процесу, а також чи має обвинувачена медичні протипоказання до участі в судових засіданнях.
Оприлюднені 20 липня результати судмедекспертизи стану здоров'я Тимошенко свідчать, що екс-прем'єр «може бути присутньою на заходах за межами лікарні, що вимагають сприйняття усної та письмової інформації».
У той же час, на засіданні 23 липня Тимошенко знову не була присутня. Суд постановив неможливим розглядати справу за відсутності екс-прем'єра і переніс засідання на 31 липня. Суд також постановив залучити до матеріалів справи висновки судмедекспертизи про стан здоров'я Тимошенко.
Раніше в пенітенціарній службі повідомляли, що якщо Тимошенко знову відмовиться їхати в суд добровільно, вони обіцяють «мирне і без бійки» рішення проблеми. Сама ж Тимошенко вже заявила, що буде чинити фізичний опір, якщо її спробують доставити 31 липня до суду силою.
30 липня німецькі лікарі, які лікують Тимошенко, попросили керівництво України забезпечити екс-прем'єру вісім тижнів спокою, щоб успішно завершити лікування. «Ми сподіваємося, що буде прийнято все-таки це досить розумне рішення, і ми намагаємося зараз знайти порозуміння з боку політиків, з боку судів тощо», - сказав глава клініки «Шаріте» Карл Макс Айнхойпль після спілкування з главою МОЗ України Раїсою Богатирьовою.
Читайте також:
Біля суду зібралися близько 2,5 тис. прихильників і противників Тимошенко
Cуд продовжить розглядати другу справу проти Тимошенко
Тимошенко пообіцяла опір у випадку примусової доставки до суду
Тимошенко привезуть у вівторок на суд «мирно і без бійки»