Печерський районний суд Києва приступив до оголошення вироку екс-главі МВС України Юрію Луценку за звинуваченням у недбалості при продовження оперативно-розшукових заходів стосовно водія колишнього заступника голови СБУ Володимира Сацюка Валентина Давиденка.
Вирок оголошує головуюча у справі суддя Ганна Медушевська.
Суд дозволив фото-і відеозйомку оголошення вироку. У залі присутня велика кількість журналістів, а також дипломати.
Біля будівлі суду зібралося кілька прихильників Луценка. Один з них дудить в трубу, висловлюючи таким чином свою підтримку екс-міністру.
Крім Луценка, у цій справі звинувачуються колишні співробітники міліції Володимир Тарасенко і Олег Павленов.
«Юрій Луценко не винен у тому, що йому інкримінують. Ми, звичайно, дуже хочемо почути це на суді. Однак з огляду на вже сформовану практику, вердикт, швидше за все, буде обвинувальним. Навіть якщо йому дадуть три роки, вирок у першій справі фактично поглине другий, адже за більшим терміном ув'язнення. У будь-якому випадку, як і першого разу, ми оскаржимо рішення суду спочатку в апеляційному, а потім в касаційному порядку. Якщо потрібно, звернемося і до Європейського суду з прав людини. Не так давно він вже встав на наш бік. Думаю, через три місяці його рішення в Україні приведуть в дію», - заявив адвокат екс-міністра МВС Ігор Фомін.
Раніше прокуратура просила суд призначити Луценка покарання у вигляді 2,5 років обмеження волі з позбавленням права на 3 роки обіймати певні посади. Тарасенку і Павленову держзвинувачення просило призначити таке ж покарання, тільки умовно.
Вирок у цій кримінальній справі не буде впливати на фактичний термін відбування Луценком покарання, оскільки екс-міністр вже засуджений судом за посадові злочини до 4 років позбавлення волі. В даному випадку менше покарання за епізодом з прослушкою водія Сацюка поглинається більшим, винесеним раніше. !zn
Читайте також:
Прокуратура просить 2,5 року для Луценка у справі про отруєння Ющенка
Захист Луценка подав касацію на вирок екс-міністру
Луценко незадоволений списками опозиції: Мало активних бійців, є небезпека «тушканізації»