Апеляційний суд Києва розпочав розгляд справи про виплату журналісткою «5 каналу» Ольгою Сніцарчук компенсації народному депутату України Юрію Буту в зв'язку з його проханням від 5 жовтня 2010 року про перегляд рішення суду «у зв'язку з новими з'ясованими обставинами». Про це в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна» 8 жовтня повідомила Сніцарчук.
Журналістка зазначила, що про це засідання суду та про винесення такого рішення вона дізналася зі ЗМІ в інтернеті - ніякої повістки, або запрошення на судове засідання, ні вона, ні представники «5 каналу» не отримували.
За словами Сніцарчук, як з'ясувалося, депутат Бут звернувся до апеляційного суду Києві 5 жовтня 2010 року з проханням про перегляд рішення суду «у зв'язку з новими обставинами». Депутат вказав на те, що йому стало відомо про існування «істотних для справи» обставин, а саме, що у відповідачки Снісарчук невеликий дохід і на її утриманні знаходяться батьки похилого віку.
Вона зазначила, що апеляційний суд виніс рішення з цього питання і задовольнив клопотання Бута, призначивши розгляд цієї справи по-новому на судовому засіданні, яке було призначено на понеділок 11 жовтня 2010 року. За словами Сніцарчук, таке рішення «було прийнято в авральному порядку».
При цьому журналістка наголосила, що і вона, і її сім'я були шоковані, дізнавшись на які обставини посилається депутат у своєму клопотанні. За словами Сніцарчук, її батьки не похилого віку, і обидва працюють.
Як повідомлялося, народний депутат Юрій Бут відсудив у журналістки «5 каналу» Ольги Сніцарчук 20 тисяч гривень за те, що вона назвала його в своєму сюжеті «відступником».
У свою чергу Сніцарчук зазначила, що як журналіст має право на оціночні судження за законом про інформацію і згідно з 10-ю статтею Європейської Конвенції про захист прав і основних свобод людини.
Юрій Бут (НУ-НС) є одним з перших депутатів, які в 2008 році вийшли з коаліції БЮТ, НУНС і Блоку Литвина, що фактично її зруйнувало.
Зараз депутат є членом більшості, а також головою парламентського підкомітету з питань формування суддівського корпусу комітету з питань судочинства Сергія Ківалова.
Раніше, 7 жовтня, стало відомо, що члени парламентського комітету з питань правосуддя Володимир Пилипенко і Валерій Писаренко запропонували виключити Бута зі складу цього комітету.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна