Суд заборонив партію «Справедливість та розвиток»

Поділитися
Партія не була в списку РНБО, але Мін'юст все одно ініціював її заборону. 

Восьмий апеляційний адміністративний суд 13 червня у Львові заборонив третю партію із списку Міністерства юстиції України, яка внесена до переліку як проросійська. Мова йде про політичну організацію «Справедливість та розвиток», повідомляє «Чесно».  

Відповідно до законодавства та згідно із рішенням суду майно цієї партії та всіх її осередків передається державі. Однак саме рішення ще можна оскаржити у Верховному Суді.

Заборону політсили сторона обвинувачення обґрунтувала на тому, що партію слід заборонити через дії її співзасновника та попереднього голову  Миколу Ісаєва.

«Ісаєв є в Реєстрі держZрадників Руху ЧЕСНО. Він, зокрема, автор петиції, у якій просить президента «негайно закрити іноземні військові бази і бактеріологічні лабораторії на території України». Ісаєнко партію не очолює з 2018 року», — зазначив провідний аналітик «Чесно» Ігор Фещенко.

Микола Ісаєв свого часу закликав президента перейменувати Україну на Русь, провести відповідний референдум та внести зміни в Конституцію. У тому числі зробити російську мову державною. Тоді ж політична сила називалася “Всеукраїнська чорнобильська народна партія “За добробут та соцзахист народу”. Зараз партію очолює є Олексій Вікторович Шевченко

Зауважимо, що партія “Справедливість та розвиток” не фігурувала у списку РНБО, але Міністерство юстиції все одно направило до суду позов щодо її ліквідації.

«Для нас вкрай важливо, аби заборона і ліквідація проросійських партій відбувалася виключно у правовому полі. Адже, наприклад, недостатньо якісний розгляд доказів у суді чи відсутність сторони захисту можуть стати підставою для оскарження рішень суду про заборону таких політичних сил і, що найгірше — їхнього подальшого повернення в українську політику. У них не має бути жодних шансів для виграшу при апеляції», — прокоментувала ситуацію лідерка Руху Чесно Віта Думанська.

Це вже третя партія із списку Мін’юсту, заборонена судом. Раніше суд заборонив партії "Опозиційний блок" та "Соціалісти". 

Нагадаємо, 20 березня президент Володимир Зеленський підписав рішення Ради національної безпеки, яким на час війни призупинено діяльність 11 політичних партій.

Згодом, 14 травня, президент підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони політичних партій». Документ розширює перелік підстав для заборони політичної партії через суд. Зокрема підставою є виправдовування, визнання правомірним або заперечення збройної агресії проти України.

Наразі Мін’юст подав позови про заборону 12 партій: “Опозиційна платформа — За життя”, “Опозиційний блок”, "Партія Шарія", "Наші", "Ліва опозиція", "Союз лівих сил", "Держава", "Прогресивна соціалістична партія України", "Соціалістична партія України", "Соціалісти", "Блок Володимира Сальдо", “Русь єдина”.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі