Печерський райсуд Києва наклав арешт на майно іноземних компаній, пов’язаних із колишнім міністром внутрішніх справ, повідомили в Офісі генпрокурора. В ОГП не назвали імені ексміністра, однак деталі справи вказують на те, що мова йде про Віталія Захарченка.
“Для здійснення заходів з управління арештованим майном судом також задоволені клопотання слідчого ДБР про його передачу Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА)”, - зазначили в ОГП.
Вказано, що суд дозволив арештувати та передати АРМА:
- три квартири;
- шість гаражів у центральній частині Києва;
- чотири житлові будинки;
- 24 земельні ділянки.
Арешт наклали в рамках справи щодо розслідування:
- обставин фінансування ексочільником МВС діяльності злочинної організації, створеної колишнім президентом України;
- незаконних фінансових операцій та дій з коштами і майном, одержаних злочинним шляхом;
- приховування їх незаконного походження, місцеперебування, переміщення, перетворення (зміни їх форми), в тому числі за допомогою конвертування безготівкових коштів в готівкові;
- придбання нерухомого майна та його виведення за кордон на підконтрольні іноземні компанії (ч. 3 ст. 209, ч. 3 ст. 212, ч. ч. 1, 2, 3, 4 ст. 358, ч. 2 ст. 28 ч. 3 ст. 212 та інші статті КК України).
Нагадаємо, у серпні 2019 року Печерський райсуд Києва заочно заарештував Віталія Захарченка. Керівника МВС часів Януковича підозрюють у відмиванні 10 млрд гривень через "Смартбанк". Захарченку також інкримінують організацію терору проти учасників Революції Гідності.
У 2016 році Фонд гарантування вкладів фізичних осіб ввів тимчасову адміністрацію у "Смартбанк", який було віднесено до категорії неплатоспроможних. Підставою стала непрозорість структури власності банку.
Кошти в банку тримали менше ста фізосіб, а їх загальна сума не перевищувала 100 тисяч гривень. За версією слідства, банк створювався для забезпечення легалізації коштів і майна Захарченка, а також ухилення поплічників Януковича від сплати податків.
Крім того, минулого року Печерський районний суд Києва задовольнив клопотання ДБР про проведення спеціального досудового розслідування у справах Майдану проти колишнього міністра внутрішніх справ, який наразі переховується. Головою МВС під час Революції Гідності був Віталій Захарченко. Крім того, суд дозволив провести спеціальне розслідування щодо заступника Захарченка.
Тоді у пресслужбі ОГП зазначили, що дозвіл надали у провадженні, в якому підозрюваними також проходять експрезидент, колишній міністр внутрішніх справ та його заступник, а також ексголова СБУ та його перший заступник, екскомандувач внутрішніх військ МВС України та інші високопосадовці. Їх всіх підозрюють в організації низки тяжких злочинів, які були скоєні у складі злочинного угруповання з 18 по 20 лютого 2014 року.