Кузьменка було звільнено у березні 2015 року відповідно до закону "Про очищення влади" (так званий закон про люстрацію – ред.). За часів Революції Гідності він обіймав посаду першого заступника прокурора Печерського району столиці.
Протягом трьох років звільнений екс-прокурор регулярно судився через власне звільнення й вважав його незаконним. Навесні 2018 року, 18 квітня, його поновили на посаді. Ухвалене судом рішення стало першим випадком поновлення на посаді люстрованого службовця.
Суддівська колегія, яка розглядала справу Кузьменка, визнала закон про люстрацію "неконституційним". Оскільки Конституційний суд України (КСУ) своїх висновків щодо закону досі не оприлюднив, одеські судді визначили його "неконституційність" самостійно.
До складу колегії входили судді, які претендували на посади суддів Верховного суду України (ВСУ), але через негативні висновки Громадської ради доброчесності (ГРД) не пройшли відбір. У висновках ГРД щодо суддів Степана Домусчі та Олександра Кравця йшлося про те, що вони не відповідають одразу декільком критеріям доброчесності. Зокрема, вони не задовольнили апеляції щодо заборони мирних акцій в Одесі за часів Євромайдану.
Нагадаємо, закон "Про очищення влади" депутати Верховної Ради прийняли 16 вересня 2014 року. Згідно із законом, чиновникам-високопосадовцям часів екс-президента-втікача Віктора Януковича забороняється обіймати посади в органах державної влади протягом 5 або 10 років.
Загалом на виконання закону про очищення влади з органів прокуратури звільнили 208 співробітників. 70 осіб звільнили у центральному апараті, 132 - у регіональних прокуратурах. Також були звільнені шість працівників Національної академії прокуратури.