Шостий апеляційний суд визнав законним звільнення із Міністерства юстиції Марини Прилуцької, яка за даними Служби безпеки України, має російське громадянство. Про це повідомила пресслужба Мін’юсту.
«Команда Міністерства юстиції в Шостому апеляційному адміністративному суді довела законність звільнення у 2021 році посадовиці, яка за даними Служби безпеки України за власної ініціативи отримала російське громадянство. Колегія суддів Шостого апеляційного адміністративного суду залишила скаргу ексчиновниці без задоволення», – йдеться у повідомленні.
У Мін’юсті зазначили, що рішення можна оскаржити у Верховному Суді.
У січні 2024 року колегія суддів Касаційного адміністративного суду Верховного Суду у складі судді-доповідача Андрія Жука, суддів Наталії Мартинюк та Жанни Мельник-Томенко скасувала Постанову Шостого апеляційного адміністративного суду про законність звільнення громадянки Росії з посади державної служби у 2021 році.
Того ж таки 2021 року Марина Прилуцька звернулася до Окружного адмінсуду Києва з позовом до Міністерства юстиції. Вона вимагала визнати незаконним її звільнення з посади у зв`язку із встановлення факту наявності у державного службовця громадянства іноземної держави.
Суд першої інстанції, з висновками якого погодився згодом суд апеляційної інстанції, постановив правомірність дій Мін’юсту та визнав, що надані СБУ матеріали свідчать про набуття чиновницею громадянства РФ у 2014 році.
СБУ раніше надала докази, які свідчили, що Прилуцька добровільна отримала російський паспорт, а згодом податковий номер. Крім того, вдалося встановити, що Прилуцька під час перебування в АР Крим, де вона і отримала паспорт, мала контакти зі співробітниками ФСБ РФ.
Попри це, Касаційний адміністративний суд ВС вирішив, що фотокопії паспорта РФ, наданої СБУ, та податкового номера недостатньо, для підтвердження російського громадянства.