"З урахуванням вимог частини 2 статті 19 Конституції України, це означає, що ні органи соціального захисту населення, ні інші органи влади, місцевого самоврядування, ні будь-які установи, організації, підприємства, починаючи з 5 липня 2018 не мають права проводити перевірки переселенців", - прокоментував дане рішення юрист Центру стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини Євген Чекарьов.
В УГСПЛ визнали, що в червні 2016 року Кабмін ускладнив порядок отримання пенсій переселенцями. Нормативні акти зробили неможливим отримання як пенсій, так і матеріальної допомоги особами, які не пройшли перевірку. Суть перевірки полягала в тому, що представники органів соцзахисту повинні були прийти до переселенця додому і скласти акт про факт проживання особи за місцем її реєстрації.
"Нормативні акти фактично зробили неможливим пересування переселенців, у тому числі перебування їх за кордоном, прикріпили їх до місця реєстрації. У підсумку, багато переселенців-пенсіонерів втратили пенсії, зароблені багаторічною працею, сплачуючи кошти до Пенсійного фонду України", - зазначають в УГСПЛ.
Зазначимо, кількість вимушених переселенців, офіційно зареєстрованих Міністерством соціальної політики України, перевищила 1,5 мільйона чоловік.