У четвер, 14 січня, Дніпровський районний суд Києва звільнив зі слідчого ізолятора колишнього депутата Верховної Ради Криму Василя Ганиша, підозрюваного у державній зраді, і відправив його під домашній арешт.
Судді близько двох годин вирішували, чи варто відпускати на свободу Ганиша. При цьому екс-депутат під час судового засідання заявив про своє погане самопочуття.
"Нещодавно в камері мені стало погано, і я знепритомнів. Але тут я не буду падати і прикидатися", – сказав він.
У свою чергу адвокат Ганиша Андрій Руденко напередодні заявив, що його підзахисному необхідно надати медичну допомогу.
За версією українських слідчих, Ганиш - один з тих, хто голосував за проведення "референдуму" про статус Криму, чим сприяв зазіханням на територіальну цілісність України. Крім того, Ганиша обвинувачують і в тому, що в квітні 2014 року він голосував за прийняття російської конституції Криму на засіданні Держради Криму.
Тим не менш, Ганиш відкидає ці звинувачення. За його словами, він єдиний депутат кримського парламенту, який проголосував проти проведення "референдуму".
28 квітня 2015 року Ганиша затримали при виїзді з Криму співробітники СБУ спільно з української Держприкордонслужбою. Ганиша був узятий під варту, оскільки перебував у розшуку, і Генпрокуратура винесла йому підозру у державній зраді. Потім Ганиш був заарештований за рішенням Печерського районного суду.