Директор Держбюро розслідувань Роман Труба звільнив директора теруправління ДБР у Полтаві Володимира Тимошка з порушенням процедурних вимог і без погодження рішення зі своїми заступниками та конкурсною комісією.
Суд (рішення див. тут) скасував наказ про звільнення Тимошка і відновив його на посаді.
Труба порушив вимоги закону про держслужбу, згідно з яким письмове повідомлення про звільнення держслужбовець повинен отримати не пізніше, ніж за 7 календарних днів. Лист до регіонального ДБР йшов з Києва 9 днів, тому термін ознайомлення з наказом минув. Більше того, напередодні звільнення Тимошко перебував на стаціонарному лікуванні, а звільнений був у перший же день виходу на роботу.
Крім того, у повідомленні про звільнення не містилося обґрунтування звільнення Тимошка, і не надані докази того, що його професійний рівень виявився недостатнім
29 травня Труба підписав укази про звільнення з посад 4 керівників відомства – через "невідповідність займаній посаді".
Зокрема, були звільнені директор теруправління ДБР в Полтаві Володимир Тимошко, керівник другого управління організації досудових розслідувань Олександр Туру, керівник фінансового управління Денис Луцик, керівник управління забезпечення діяльності Василь Титарчук.
Рішення суду може бути оскаржено у встановлений законом термін.
Нагадаємо, що наприкінці червня співробітники ДБР провели обшук у колишнього позаштатного радника п'ятого президента Петра Порошенка, кандидата в депутати від партії "Європейська солідарність" Юрія Бірюкова. У нього вилучили старий флеш-накопичувач і дві чернетки з довідками Міноборони. Він зазначив, що справа, у якій проводився обшук, пов'язана з поставками речового забезпечення Міноборони.
Згодом у ДБР повідомили, що обшуки проводилися за місцями проживання чиновників Міністерства оборони, працівників комерційних структур і в офісах у межах розслідування справи про закупівлю майна для ЗСУ за завищеними цінами, що завдало МОУ близько 100 мільйонів гривень збитків. Під час обшуків вилучили 11 тисяч бронежилетів, які "прострілюються".
Наразі жодному посадовцю Міноборони не оголошували підозру у справі про купівлю військової форми та бронежилетів за завищеними цінами.