Захист екс-президента Грузії просив визнати незаконною бездіяльність ДМСУ під час розгляду його скарги на відповідне рішення управління ДМС Київської області.
Відповідне рішення суд прийняв на засіданні у вівторок, 6 лютого. Він відмовився визнати протиправною і незаконною бездіяльність ДМС за позовом Саакашвілі.
Крім того, у новому позові політик просив суд визнати протиправною і незаконною бездіяльність міграційної служби Київської області, яка не передала матеріали його особистої справи у центральний апарат ДМС України. Проте суд відмовив у задоволенні й цієї скарги.
За словами адвоката екс-президента Грузії, сторона захисту вважає, що це рішення є черговим незаконним судовим вердиктом за позовами Міхеїла Саакашвілі в українських судах. Руслан Чорнолуцький також пообіцяв оскаржити його.
Він переконаний у тому, що сьогоднішнє рішення є логічним продовженням прийнятого напередодні, яким Київський апеляційний адміністративний суд залишив у силі рішення про законність відмови ДМС Київської області у наданні Саакашвілі статусу біженця. На це рішення суду захист подасть касаційну скаргу.
Поки судові процеси щодо його статусу тривають, лідер партії "Рух нових сил" має законні підстави перебувати на території України.
"Довідка про захист діє на період, поки не будуть розглянуті апеляції і касації", - сказав адвокат.
Нагадаємо, 26 липня в Державній міграційній службі повідомили про те, що президент України Петро Порошенко підписав указ про позбавлення Міхеїла Саакашвілі громадянства. Приводом для рішення стало те, що екс-президент Грузії не згадав в анкеті про те, що перебуває в розшуку на батьківщині.
10 вересня Саакашвілі і його прихильники прорвали кордон ДПСУ на кордоні з Польщею. В Україні політик попросив політичний притулок, але у ДМС відмовилися розглядати заяву Саакашвілі, пославшись на порушення.
25 жовтня Саакашвілі отримав в Адміністрації президента документи про припинення його громадянства і заявив про намір оскаржити відповідне рішення.
3 січня Окружний адміністративний суд Києва остаточно відмовив Міхеїлу Саакашвілі у визнанні незаконним рішення ДМС, яким йому відмовлено у визнанні біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту після позбавлення громадянства України.
Таке рішення відкриває дорогу для можливої екстрадиції політика з України як особи без громадянства. 5 січня грузинський суд заочно засудив Саакашвілі до трьох років позбавлення волі за "зловживання службовими повноваженнями". Слідство наполягало на тому, що він, обіймаючи посаду президента, незаконно амністував екс-співробітників поліції, засуджених за вбивство.
В Україні Міхеїл Саакашвілі також перебуває під слідством, йому інкримінують порушення ч. 2 статті 256 Кримінального кодексу (сприяння учасникам злочинних організацій та приховування їхньої злочинної діяльності). 26 січня політику обрали запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту. У ніч з 5 на 6 лютого термін запобіжного заходу сплив.