Київський апеляційний адміністративний суд вдруге відмовився задовольняти позов Комуністичної партії України до Міністерства юстиції України.
"Після того, як колегія суддів повернулася з дорадчої кімнати, була оголошена вступна та резолютивна частина рішення, якою суд відмовився задовольнити позов КПУ", - повідомляє прес-служба Компартії в середу, 16 грудня.
Після цього судове засідання було закрито.
На початку жовтня Окружний адмінсуд Києва дозволив об'єднати чотири позови КПУ до Міністерства юстиції. Зокрема, КПУ вимагає визнати протиправну діяльність Мін'юсту, який відмовляється надати перелік порушень закону про декомунізацію з боку Компартії. Також КПУ вимагає скасування наказу відомства "Про невідповідність статуту і програми Компартії" у контексті закону про декомунізацію. Ще комуністи вимагають визнати недійсним наказ Мін'юсту, який затвердив правовий висновок комісії про невідповідність назви і символіки Компартії в рамках закону про декомунізацію.
Крім цього, КПУ вимагає визнати бездіяльність Мін'юсту, яка полягає у відсутності обов'язкових перевірок виконання закону про декомунізацію на предмет відповідності Конституції України і Європейської конвенції з прав людини.
Наприкінці жовтня суд не задовольнив низку клопотань представників захисту Компартії, зокрема, про зупинення розгляду позову Мін'юсту про припинення діяльності КПУ, оскільки в апеляційному суді Києва знаходиться апеляційна скарга на рішення окружного суду за позовами Компартії і Мін'юсту.
Комуністи у судовому порядку хотіли зобов'язати Мін'юст провести антидискримінаційну експертизу тексту закону "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) режимів і про заборону пропаганди їх символіки", а також перевірити закон на предмет його відповідності положенням Конвенції про права людини і рішеннями Європейського суду з прав людини.
КПУ також вимагала скасувати наказ міністерства № 1312/5 від 23 липня 2015 року, в якому символіка, статут і назва партії суперечать нормам закону.
21 травня закон "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки" вступив в силу.
У липні глава Мін'юсту України Павло Петренко повідомив, що видав три накази, які визначають, що компартії України не відповідають вимогам закону .
25 жовтня Україні пройшли місцеві вибори, в яких КПУ формально не брала. Тим не менш, представники КПУ балотувалися на цих виборах - від партії "Нова держава".