Суд у справі про збитий MH17 долучить до матеріалів інтерв'ю Гіркіна Гордону

Поділитися
Суд у справі про збитий MH17 долучить до матеріалів інтерв'ю Гіркіна Гордону
Йдеться про інтерв'ю, яке було оприлюднене журналістом 18 травня.

Суд Нідерландів долучив до справи про катастрофу Boeing в Донбасі в 2014 році інтерв'ю колишнього ватажка бойовиків так званої "ДНР" Ігоря Гіркіна (Стрєлкова) українському журналісту Дмитру Гордону, повідомив головуючий у процесі суддя Хендрік Стейнхаюс, пише Deutsche Welle.

Журналіст Дмитро Гордон провів тригодинне інтерв'ю з Гіркіним і оприлюднив його 18 травня. Він запевнив, що працював "у співдружності з українськими спецслужбами", і що "передав флешки з записами в Гаазький суд". Однак, у Службі безпеки України заявили про те, що такі інтерв'ю були ініціативою виключно журналіста. У спецслужбі СБУ пообіцяли "вивчити ситуацію".

Ігор Гіркін був так званим міністром оборони бойовиків "ДНР", а також брав участь у анексії Криму. Він є одним з обвинувачених у справі про збитий літак рейсу MH17 на Донбасі.

У бесіді з Гордоном по відеозв'язку Гіркін визнав "непряму відповідальність за цю катастрофу, однак наполягав, що бойовики не збивали літаків.

Читайте також: Карантин чи хаос?

Нагадаємо, що Суд у справі MH17 почався в нідерландському Схіпхол 9 березня.

8 червня в Нідерландах почалася друга сесія цього судового процесу, яка попередньо триватиме до 3 липня.

9 червня стали відомі результати аналізу тіл членів екіпажу. Після судової експертизи осколків, було виявлено їх схожість з ракетою "Бук" типу 9М38М1. На думку заступника генерального прокурора України Гюндуза Мамедова, в блоці слухань по справі про катастрофу малазійського "Боїнга" MH17, заплановані комунікації між сторонами. За його словами, прокурори в цей раз зроблять деякі попередні висновки, покажуть ряд візуалізацій, роз'яснять деталі розслідування. Мамедов Впевнений, що слухання наближаються до фінішу.

Раніше Гіркін заявив британській газеті The Times про те, що відчуває "моральну відповідальність" за загибель пасажирів рейсу МН17, потерпілого крах на Донбасі в 2014 році.

За п'ять років розслідування трагедії MH17 було встановлено точний час і маршрут переміщення зенітного ракетного комплексу "Бук" з РФ в Україну і назад, час і місце запуску ракети, якої збили авіалайнер, і дані понад 150 причетних до транспортування комплексу осіб. Однак РФ досі заперечує свою причетність до злочину.

Детальніше про процес в статті Володимира Кравченка "Заради справедливості" для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі