Суд два роки не може покарати за кнопкодавство народного депутата з «Довіри»

Поділитися
Суд два роки не може покарати за кнопкодавство народного депутата з «Довіри» © Василь Артюшенко, ZN.UA
Зокрема, суд періодично переносить засідання.

Печерський суд вже два роки не може притягнути до відповідальності за кнопкодавство народного депутата з групи «Довіра» Владіслава Поляка, повідомили в русі ЧЕСНО. Зокрема, суд вкотре переніс засідання у справі про кнопкодавство.

«Цього разу (скасували засідання) з причини хвороби судді. Таким чином 21 лютого минає друга річниця непокараного кнопкодавства після криміналізації неособистого голосування у парламент», - йдеться у повідомленні.

У ЧЕСНО зазначили, що як мінімум тричі фіксували, як Поляк у лютому 2020 року голосував не лише за себе під час розгляду законопроєкту про відкриття земельного ринку. А Кримінальний кодекс за кнопкодавство передбачає покарання (ст. 364-2 КК України). Також не персональне голосування порушує Конституцію України.

«Досудове розслідування велося за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора, якому знадобився цілий рік, щоби підготувати підозру. Перше судове засідання у справі за обвинуваченням нардепа Владіслава Поляка у кнопкодавстві відбулося 16 червня 2021 року», - нагадали в ЧЕСНО.

Наступне засідання мало б відбутися 23 червня. Зокрема, суддя повинен був оголосити обвинувальний акт щодо Поляка та призначити порядок дослідження письмових та відеодоказів в рамках справи.

Однак це засідання суддя кілька разів переносив з різних причин і провів його 29 вересня 2021 року. Поляк під час засідання не визнав своєї провини, а суд своєю чергою визначив порядок вивчення доказів і заслуховування свідків. 

На третє засідання суд мав зібратися 1 грудня 2021 року, але засідання перенесли на 31 січня 2022 року. Однак і тоді воно не відбулося, тому що суддя з 25 січня перебуває на лікарняному.

«Таким чином 21 лютого минає друга річниця із моменту вчинення кнопкодавства нардепом Поляком, а судові слухання просуваються вкрай повільно. Зазначимо, що Кримінально-процесуальний кодекс України дає змогу обвинуваченому з дуже багатьох підстав затягувати судовий розгляд. Більше того, в законодавстві визначені «розумні строки», і провадження може бути закрите за строком давності, хоча це не є обставиною, яка реабілітує обвинуваченого», - підсумували в ЧЕСНО.

Нагадаємо, 21 лютого 2020 року зафіксували перший випадок кнопкодавства у Верховній Раді дев’ятого скликання. За даними ЧЕСНО, тоді закарпатський мажоритарник Владіслав Поляк щонайменше тричі кнопкодавив за відсутнього колегу під час розгляду поправок до законопроєкту щодо відкриття ринку землі. Того ж дня проти народного депутата відкрили кримінальну справу. У лютому Поляку повідомили про підозру.

Крім Поляка, кримінальні провадження відкрито щодо ще двох депутатів-кнопкодавів: зокрема, щодо мажоритарника з групи «Довіра» Андрія Іванчука. Справу щодо Іванчука Офіс генпрокурора відкрив тільки з другої спроби. Друге провадження ОГП почав за фактом кнопкодавства під час голосування Верховної Ради за призначення Сергія Шкарлета міністром освіти.

Про те, чому потрібно запобігати кнопкодавству, а не карати за нього, читайте в статті Дмитра Черетуна «Кнопкодави. Перша кримінальна справа» в ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі