"Слід звернути увагу, що обмеження прав ЗМІ й примусове нав’язування їм своєї позиції чи думок, суперечать і статті 45-1 Закону України «Про інформацію»"- йдеться в заяві. Також рух посилається на статтю 15-у Конституції України, яка забороняє цензуру в країні.
"Стоп цензурі!" звертає увагу керівництва каналу СТБ і народного депутата від партії регіонів Олени Бондаренко, що втручання органів державної влади в законну діяльність ЗМІ є неприпустимим, і таким, яке не відповідає чинному законодавству і міжнародним зобов'язанням України.
Рух закликає менеджмент телеканалу СТБ діяти згідно із законами України, які гарантують незалежність ЗМІ, і в разі тиску в формі дзвінків, листів, усних зауважень до працівників ЗМІ з боку політиків, чиновників, підприємців зберігати незалежність і звертатися до професійних організацій у цій галузі або до суду.
Якщо ж політики мали підозри в тому, що журналісти СТБ Ганна Суряднова і Тимофій Кощій могли порушити стандарти й етику, то мали звертатися в комісію з питань етики й моралі осередку профспілки "Медіафронт" на цьому каналі, а не спонукати керівництво телеканалу знімати сюжет з ефіру.
Нагадаємо: 25 січня депутат від ПР Олена Бондаренко зателефонувала гендиректорові СТБ Володимирові Бородянскому, після чого з ефіру було знято сюжет про те, як проходила підготовка до телепроекту "Розмова з країною".
У свою чергу головний редактор новин СТБ Олексій Мустафин заявив, що сюжет з ефіру ніхто не вимагав знімати. Він сам вирішив не ставити сюжет про мітинги Партії регіонів у ефір, оскільки це не було подією загальнонаціонального масштабу, яка б заслуговувала на окремий сюжет.