Стефанішина: Зараз весь діалог із партнерами за НАТО зводиться до прохань "поводити себе спокійно на Вашингтонському саміті"

Поділитися
Стефанішина: Зараз весь діалог із партнерами за НАТО зводиться до прохань © Офіс віце-премєра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції/facebook
"Ми поки що не знайшли тієї людини серед усіх країн-союзників і штаб-квартири, з якою ми могли б про це говорити по-справжньому".

Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина у межах XVI Київського безпекового форуму заявила, що Сполучені Штати не дають можливості розвитку діалогу про вступ нашої держави до НАТО.

"Ми поки що не знайшли тієї людини серед усіх країн-союзників і штаб-квартири, з якою ми могли б про це говорити по-справжньому. Тобто зараз весь діалог із союзниками з штаб-квартири зводить до: "Будь ласка, ведіть себе спокійно на Вашингтонському саміті, тому що ми не знаємо, який буде твіт Трампа після зустрічі лідерів". Це якщо дуже коротко", – зазначила Стефанішина.

За її словами, наша країна не говорить про членство в НАТО, а про запрошення, як юридично зобовʼязуючий формат, який гарантуватиме членство в Альянсі.

Віцепрем’єрка також вважає, що союзники не думають, що НАТО має механізми, які дозволять захистити Україну або політично її підтримати, тоді як запрошення є юридичною гарантією, що за спиною союзників, за спиною України не буде ніяких перемовин.

"Я думаю, що самі союзники не вірять зараз у НАТО", – додала вона.

Чиновниця зауважила, що ключовимми противниками запрошення України до НАТО є Сполучені Штати та Німеччина і зараз, за її словами, США не дають можливості діалогу навіть розвиватися.

Коментуючи питання журналіста, як зараз розвиваєтья діалог з Америкою вона відповіла: "Ніяк. Вони теж готуються до Вашингтонського саміту і ми готуємося, але якось разом не виходить".

Союзники по НАТО вже давно заявляють про “відкриті двері” Альянсу для України, але досі не змогли запропонувати чітких термінів для вступу. Минулорічний саміт у Вільнюсі завершився без чіткої заяви про те, що Україна може стати членом Альянсу після війни, і ця відсутність рішення обурила президента України Володимира Зеленського. Про те, чи покличуть Україну до НАТО та які країни є головними противниками вступу Києва, читайте у матеріалі Володимира Кравченка.

 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі