Стефанішина назвала найголовніше, чого Україна потребує від ЄС у довгостроковій перспективі

Поділитися
Стефанішина назвала найголовніше, чого Україна потребує від ЄС у довгостроковій перспективі
На думку віце-прем'єр-міністра, від ЄС очікується дотримання обіцянок та зобов’язань

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина назвала речі, яких потребує Україна у довгострокових відносинах із Європейським Союзом. Свою думку урядовиця висловила відповідаючи на запитання модератора зустрічі «Безперебійна підтримка: Що потрібно Україні від ЄС у довгій війні», організованій 30 листопада аналітичним центром ECFR (Європейська рада з міжнародних відносин.  

«Перш за все, я думаю, що відчуття єдності [з ЄС] є життєво важливим для українців. Для українців важлива глибина цієї єдності [зі сторони] Європейського Союзу та відданість посланню, яке ми почули 23 червня 2022 року (день отримання Україною статусу кандидата на вступ до ЄС – ред), про те, що всі країни-члени Європейського Союзу, будуть стояти з нами скільки б часу це не зайняло, і Україна стане членом Європейського Союзу. Дотримання цієї обіцянки та зобов'язань є життєво важливими для українців, є основою», – сказала Стефанішина. 

Віце-прем’єр-міністр наголосила, що залишається «життєво важливим» продовження санкційної політики щодо Росії, а також Україна очікує рішення щодо використання російських активів, які були заморожені в Європі після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

«Дуже важливо, щоб ми продовжували ці санкції, щоб тиск на російську економіку і російських політичних лідерів через санкції залишався за вами, як за новою основною інституцією. Саме він може бути найбільш ефективним. Тому продовження санкцій є життєво важливим, незважаючи на те, наскільки складно досягти консенсусу», – сказала Стефанішина, додавши, що ціна за кожен день затримок «дуже висока». 

Віцепрем'єр назвала важливими ухвалені й майбутні рішеннями ЄС щодо побудови європейської оборонної політики і європейського оборонного потенціалу у зв’язку з агресією Росії. 

«Цінності, які ми відстоюємо, ми повинні відстоювати, будучи повністю спроможними і повністю захищеними. І ми повинні бути в змозі захистити їх фізично. І знову ж таки, мені дуже, дуже шкода бачити, що Україна не потрапляє на перші шпальти європейських газет. Звичайно, і тому, що так багато речей відбувається у світі, і криза в Ізраїлі, яка призводить до масових втрат серед цивільного населення… Але знову ж таки, війна відбувається в Європі, безпосередньо біля кордонів країн НАТО, і вона відбувається зараз, і вона буде продовжуватися, і росіяни в цьому винні», – сказала віце-прем’єр-міністр. 

Стефанішина попередила про можливість масштабування російської агресії на країни ЄС, яка не зменшується від того, що з України змістився фокус уваги. Тому важливо розбудовувати в Європі оборонну промисловість, адже «ця війна нікуди не дінеться і кордони не пересунуться». 

Нагадаємо, Стефанішина заявила The Guardian, що вето Угорщини на початок переговорів про вступ України в ЄС стане безвідповідальністю усього Євросоюзу.

Про те, чому Україна та її боротьба з російською агресією не повинні стати інструментом маніпуляцій деяких європейських політиків на фоні наближення 15 різних виборів у ЄС у 2023/24 роках Ольга Стефанішина пояснила в інтерв’ю редакторці міжнародного відділу ZN.UA Тетяні Силіній під назвою «Від рішень по Україні залежить увесь процес розширення ЄС».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі