Стефанчук назвав пріоритети у роботі Ради наступного року

Поділитися
Руслан Стефанчук розповів, що 2024 року ВПУ працюватиме під постійним моніторингом колег з ЄС.

Верховна Рада наступного року планує зосередити увагу на потребах армії та мобілізаційних процесах, а також на подальшій євроінтеграції та зближенні з НАТО. Про це заявив глава Верховної Ради Руслан Стефанчук в коментарі «Інтерфакс-Україна».

«Є кілька важливих складових плану роботи українського парламенту в прийдешньому році. Перша – це питання, пов'язані з війною, яка, на жаль, триває в Україні. У цьому сенсі Верховна Рада матиме цілу низку компонентів, зокрема і законопроєкт про мобілізацію, і низку інших питань, пов'язаних із ротацією військовослужбовців, справедливим підходом до виконання обов'язку захищати свою батьківщину. Крім цього, я переконаний, із цим буде пов'язана і низка бюджетних питань, тому що будь-які мобілізаційні процеси тягнуть за собою необхідність пошуку коштів для їх забезпечення», – заявив Стефанчук.

Другим важливим блоком для ВР, за його словами, 2024 року стане євроінтеграційна діяльність. Адже цього року Україна змогла відкрити переговори про вступ до ЄС. Отже, як додав Стефанчук, до березня необхідно зробити все, аби затвердити 35 розділів, за якими ВР почне рухатись, ухвалюючи необхідні закони і приводячи українське законодавство у відповідність до стандартів ЄС.

Водночас Стефанчук запевнив, що наступного року ця складова буде системною і значною в роботі парламенту. При цьому сама ВР постійно моніторитимуть колеги з Євросоюзу.

«Вони чесно говоритимуть, що виконано, а що - ні. Тому наше завдання - отримати 100% виконання всіх рекомендацій і директив, інших складових законодавства Європейського Союзу», – заявив Стефанчук.

За його словами, у порядку денному Верховної Ради не має бути технічних чи прохідних євроінтеграційних законопроєктів. Адже кожен документ – це крок на шляху до ЄС.

Третім важливим блоком питань для Верховної Ради Стефанчук назвав зближення України з НАТО.

«Ми дуже сподіваємося на Вашингтонський саміт, ставимо перед собою дуже важливі цілі, які також потребують відповідного законодавчого забезпечення. І тому закони, які наближатимуть українську армію, українські Збройні сили до стандартів НАТО, до сумісності в управлінні армією, також стануть дуже важливою складовою роботи парламенту на наступний рік», – додав Стефанчук.

Окрім того, Верховна Рада має намір продовжувати і політичну співпрацю з парламентами інших країн, беручи участь у низці заходів. Також за словами спікера ВР, парламент зосередиться й на окремому треку щодо Формули миру президента України.

Згідно з опитуванням Центру Разумкова та Демініціатив, Руслану Стефанчуку українці частіше висловлюють недовіру, ніж довіру. Зокрема, громадян, які недовіряють спікеру ВРУ 41%, довіряють – 28%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі