В інтернеті 25 вересня стартувала акція протесту проти законопроекту про наклеп, який Верховна Рада прийняла в першому читанні.
Акцію, зокрема, підтримують ZN.UA, "Українська правда", Корреспондент.net, газета Комсомольська правда в Україні, сайт Сегодня.ua, LB.ua, Football.ua, ТВі, ЛігаБізнесІнформ, Телекритика тощо.
Цей закон стосується не тільки журналістів, але й усіх громадян, і є загрозою для всього громадянського суспільства.
"Оскільки до наклепу можуть віднести будь публічне висловлювання або коментар у ЗМІ, якщо суд вирішить, що він може завдати шкоди честі та гідності людини. Цей закон є загрозою для всього громадянського суспільства", - підкреслюється у спільній заяві журналістів.
"Ми протестуємо проти законопроекту, який запроваджує покарання у вигляді позбавлення волі на термін від двох до п'яти років за наклеп", - сказано в заяві.
"Упевнені, що цей законопроект, запропонований представником Партії регіонів Віталієм Журавським і вже підтриманий у першому читанні ПР, КПУ і Народною партією, зруйнує свободу висловлювань в країні, оскільки змусить багатьох журналістів відмовитися від будь-якої критики на адресу влади, яка може бути згодом названа наклепом", - йдеться в заяві.
- Регіонал пообіцяв прийняти закон про наклеп, щоб журналісти «не писали фігню»
"Ми також впевнені, що з огляду на стан судової системи України, цей закон буде використовуватися вибірково проти журналістів, які публікують критичні матеріали на адресу влади", - пояснюють журналісти.
Інтернет-видання закликають людей захистити своє право на інформацію і сказати "НІ закону про наклеп".
Також журналісти закликають людей звернутися до депутатів, які проголосували за цей закон і запитати "чому вони це зробили".
"Ви також можете зателефонувати або написати листа в центральний офіс Партії регіонів і в адміністрацію президента і дізнатися, навіщо регіонали голосували за законопроект, і що про нього думає президент", - сказано в повідомленні.
Адреси та телефони, узяті з відкритих джерел, ви можете дізнатися тут. !zn
Читайте також:
Єфремов на прикладі Москаля показав, що «ми живемо у країні наклепу»
Євросоюз закликав владу України не поспішати з прийняттям закону про наклеп
У Європі впевнені, що за допомогою закону про наклеп влада хоче посилити контроль над ЗМІ
Журналістські організації закликали парламентську більшість відхилити законопроект про наклеп