Стало відомо, як Генпрокурор буде переконувати європейців екстрадувати корупціонерів та військових злочинців

Поділитися
Стало відомо, як Генпрокурор буде переконувати європейців екстрадувати корупціонерів та військових злочинців © Офіс генпрокурора
Андрій Костін заявив, що тих, хто вагається щодо екстрадиції, запросять в Україну, щоб вони побачили умови утримання підозрюваних 

Генеральний прокурор України Андрій Костін заявив, що Київ врахував занепокоєння членів Європарламенту щодо «нелюдських умов утримання» ув'язнених, які очікують на суд. Саме це згадують у своїх рішеннях суди в країнах Європи, коли відмовляють в екстрадиції в Україну підозрюваних у воєнних злочинах та корупції. 

«Звичайно, ми всі розуміємо, що рішення про екстрадицію приймають суди. Але ми бачимо, що деякі країни... чинять опір через своє розуміння умов утримання під вартою, які ми покращуємо. І я буду говорити про це [з міністрами юстиції]. Україна запросить держави, які вагаються щодо екстрадиції, відвідати країну і на власні очі побачити умови, в яких буде утримуватися підозрюваний», – сказав Костін в інтерв’ю The Guardian.

За його словами країни будуть запевнені, що екстрадовані затримані будуть утримуватися в центрах на заході України, далеко від лінії фронту, і «умови будуть відповідати правилам і стандартам Європейського Союзу і, особливо, Європейській конвенції з прав людини».

За словами Костіна, Україна вимагає від 10 країн-членів ЄС дозволити екстрадицію до країни обвинувачених у масштабній корупції та військових злочинців. З початку війни українські суди видали близько 700 ордерів на екстрадицію. Він відмовився назвати країни-члени ЄС, які мають занепокоєння, але відомо, що кілька країн, включаючи Францію, Австрію та Фінляндію, нещодавно відмовилися відправити підозрюваних назад в Україну, щоб вони постали перед судом.

Нагадаємо, французький суд відхилив запит України на екстрадицію мільярдера Костянтина Жеваго, якого звинувачують у розкраданні грошей банку «Фінанси та кредит». Суд прийшов до висновку, що «Україна не в змозі гарантувати судовий розгляд справи Жеваго, під час якого будуть забезпечені основні процесуальні гарантії та право на захист». 

У лютому 2024 року австрійський суд відмовився екстрадувати в Україну ексочільника правління Національного банку Кирила Шевченка, якого підозрюють у розкраданні понад 200 мільйонів гривень «Укргазбанку».

У грудні 2023 року фінський суд відмовив в екстрадиції російського бойовика ДШРГ «Русич» Яна Пєтровского – через «умови утримання в українських тюрмах».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі