"Я надіслав декілька військово-морських суден у район Середземномор'я, щоб мати усі можливості для дій у разі надзвичайних обставин", - повідомив журналістам Гейтс.
Він уточнив, що США збираються оперувати в регіоні морською піхотою з Афганістану кількістю 1400 осіб, при цьому 400 з них вже перебуває на одному з військових суден, які знаходяться в регіоні.
При цьому він наголосив, що згідно з резолюцією Ради безпеки ООН, не можна використати військову силу щодо подій в Лівії, а в НАТО і в ООН немає єдності з цього питання.
Гейтс зазначив, що США опрацьовують різноманітні сценарії дій і планують свою політику на випадок надзвичайних обставин так, щоб у президента було якомога більше можливостей для вибору.
"Усі варіанти окрім надання гуманітарної допомоги є дуже складними і, якщо потрібно буде висувати додаткові військові сили, слід вирахувати, якими будуть наслідки для Афганістану й Персидської затоки", - мовив Гейтс.
"Ми дуже обережні щодо можливого використання сили в ще одній країні Близького Сходу", - підкреслив глава Пентагону.
Проте Гейтс заявив, що майбутнє викликає у нього оптимістичний настрій. На його думку, повстання в країнах Північної Африки стали несподіваним і сильним ударом по інтересах Аль-Каїди в регіоні.
"Люди в регіоні спростували тезу Аль-Каїди про те, що тероризм - єдиний спосіб позбутися диктатури", - наголосив американський міністр.
При цьому він уточнив, що процес закріплення змін і переходу до "укоріненої" демократії займе місяці й роки.
Гейтс не вважає, що зміни в Йорданії й Саудівській Аравії негативно вплинуть на американські інтереси на Близькому Сході.
"У нас довга історія стосунків з цими країнам і буду здивований, якщо зміни в цих країнах негативно вплинуть на американські інтереси", - підкреслив глава Пентагону.
Як було повідомлено раніше, до лівійських берегів почали свій рух американські військові кораблі. Американський авіаносець "Ентерпрайз", що брав участь у місії з протидії морському піратству біля берегів Сомалі, також узяв курс на Лівію. За даними британської преси, корабель розташований у Червоному морі біля входу в Суецький канал.
Представник Пентагону полковник Дейв Лапаний повідомив, що армія проводить передислокацію сил для того, щоб бути готовиою до можливого проголошення зони, забороненої для польотів над повітряним простор Лівії. Але, швидше за все, до американських сил звернуться за наданням гуманітарної допомоги, коли період напруження мине.
Корабель американського флоту "Маунт-Уітні" також змінив розташування в Середземному морі, а перед "Ентерпрайзом" у Червоному морі знаходиться судно-амфібія "Керсадж".
Наразі в районі африканського континенту перебуває 23 кораблі й судна підтримки Другого і Шостого флотів ВМС США.
Раніше стало відомо, що США й НАТО розглядають сценарій військового повалення режиму Каддафі. Дещо пізніше після оголошення про перемови, Євросоюз повідомив, що не збирається воювати в Лівії.
За матеріалами Інтерфакс-Україна