На засіданні Постійної ради ОБСЄ повідомив посол США в цій організації Деніел Баєр заявив, що гуманітарні проблеми, з якими стикається населення на території окупованого Донбасу, спровоковані діями Росії.
"Ми постійно чуємо від Росії, що гуманітарні проблеми на контрольованих сепаратистами територіях викликані українськими обмеженнями. Але це не так. Ці гуманітарні проблеми викликані більш ніж 18 місяцями інтенсивних боїв – розпочатих і підтримуваних російською агресією – які зруйнували житло, покрили поля нерозірваними боєприпасами, перерізали лінії електропередач і водопроводи, а також коштували тисяч життів", - підкреслив Байєр.
Як він сказав, недопуск гуманітарних організацій на контрольовані проросійськими бойовиками території Донбасу є спланованою політикою РФ.
Байєр зазначив, що гуманітарна криза на окупованих територіях має страхітливий масштаб.
"50 тисяч осіб не мають доступу до щомісячних продуктовим постачання, включно з харчуванням для дітей і немовлят. 60 тисяч осіб потребують медикаментів для лікування хронічних хвороб, зокрема, в інсуліні. Доступ трьох мільйонів людей до питної води під загрозою. 200 тисяч дітей перебувають у небезпеці через недостатню поінформованість про уникнення хв. 30 тисячам людей потрібно нове житло або ремонт старого до настання зими", - додав Байєр.
При цьому, як вважає посол США в ОБСЄ, Росія постійно уникає виконання взятих на себе зобов'язань щодо допомоги постраждалим.
"Всього три тижні минуло з часу Нормандського саміту в Парижі, коли президент Путін пообіцяв повний доступ гуманітарної допомоги до нужденним на контрольованих сепаратистами територіях. На жаль, це не єдина сфера, де Росія ще не виконала своїх обіцянок", - каже Деніел Байєр.
24 жовтня "Влади ДНР" відкликала акредитацію "Лікарів без кордонів", повідомили у міжнародній благодійній організації. Як сказали в організації, про причини цього рішення їм не повідомили.
1 вересня в ООН заявили, що всі гуманітарні організації стикаються з серйозними проблемами у наданні допомоги п'яти мільйонам людей, що постраждали в результаті тривалого конфлікту у Донбасі і гостро потребують підтримки.
На думку УКГП ОНН, два мільйони чоловік, що проживають на лінії зіткнення, є найбільш вразливою категорією і найбільш пріоритетною групою з точки зору надання гуманітарної допомоги. Близько половини цих людей живуть на підконтрольних Україні територіях, решта – на непідконтрольних.