Україна та її східноєвропейські союзники хочуть, щоб запрошення в НАТО надійшло якнайшвидше, але Вашингтон і Берлін насторожено ставляться до цього. Окрім США та Німеччини, опонентами запрошення виступають й інші західні представники НАТО. На їх переконання — не можна приймати Україну в НАТО, доки йде війна, щоб не спровокувати конфлікт НАТО з РФ через окуповані українські території. Хоча в принципі, у довгостроковій перспективі, погоджуються на вступ України до НАТО, повідомляє Foreign Policy.
Є інформація, що Франція готова направити Україні офіційне запрошення стати союзником Альянсу. Своєю чергою, Польща, Чехія та країни Балтії вважають, що лише членство України в НАТО переконає Москву пригальмувати вторгнення та покласти край війні.
Інші прихильники вступу вважають, що це буде дешевше, ніж постійне постачання зброї Україні. Але США попросили союзників не форсувати цю тему на літньому саміті НАТО, щоб не дати Росії можливості говорити про розкол в Альянсі. Проте, на думку аналітиків, навіть якщо Україна отримає запрошення, то на схвалення всіма країнами Альянсу "можуть піти роки".
Раніше стало відомо, що Держсекретар США Ентоні Блінкен під час спільного брифінгу з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом у Вашингтоні 29 січня повідомив, що Україна стане членом НАТО в майбутньому.
Про те, чому саме Німеччина та США — головні противники вступу України до НАТО читайте у матеріалі Володимира Кравченко "Чи покличуть Україну до НАТО наступного року"