США і ще 40 країн звернулися до Організації Об'єднаних Націй зі скаргою на дії Росії у Криму, передає Associated Press. Підтверджень порушення прав російськомовного населення на півострові немає, йдеться в тексті документа.
Помічник заступника держсекретаря Сполучених Штатів Пола Шрифер у спільній заяві, озвученій на засіданні Ради з прав людини, зазначила, що дії Росії у Криму є прямим порушенням Статуту ООН, в якому міститься норма про повагу державного суверенітету.
Представник Держдепартаменту підкреслила, що США і країни, які приєдналися до них, підтримують пропозицію верховного комісара ООН з прав людини Наві Піллай про проведення "негайного, повного та незалежного розслідування випадків порушення прав людини у Криму.
Через кримську кампанію Сполучені Штати і 3прийняли низку санкцій щодо російських банків, чиновників і бізнесменів. Візові і економічні санкції торкнулися великих російських підприємців і високопоставлених співробітників Кремля. Захід пригрозив, що може вжити додаткових заходів у разі подальшого втручання Москви в українську кризу.
Нагадаємо, після повалення президента Віктора Януковича і приходу до влади колишніх опозиціонерів керівництво Криму і східних регіонів України відмовилися визнати нову київську владу. 16 березня у Криму пройшов референдум, на якому жителі півострова проголосували за приєднання автономії до Росії.
Державна дума і Рада Федерації підтримали входження Криму та Севастополя до складу РФ. Запущено процедуру приєднання нових територій. !zn