США мають намір продовжувати надавати підтримку Україні у проведенні реформ, проте у Вашингтоні вважають, що Київ недостатньо інтенсивно працює над цим, повідомила перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко.
"Правда і в тому, що є занепокоєння певними внутрішніми процесами в Україні і темпом реформ. І тут наші партнери очікують відповідальності вже від України, виконання свого домашнього завдання. Тут нам не вдасться пропетляти, якщо не хочемо втратити довіру наших партнерів", - написав політик на своїй сторінці в Facebook увечері в четвер, 14 грудня, за результатами поїздки в США.
Вона також запевнила, що у Вашингтоні вважають кадрову політику внутрішньою справою України, і не збираються втручатися в неї. Особливу увагу США звернули на необхідність боротьби з корупцією, вказавши на неприпустимість блокування роботи антикорупційних органів й обмеження їх незалежності.
"Західні партнери очікують системної, незалежною і незаангажованою повноцінної роботи всіх структур, у першу чергу, йдеться про антикорупційны органах. Тут не може бути відкату назад. І саботажу", - уточнила Геращенко.
Політик підкреслила, що США рішуче налаштовані надавати Україні військову допомогу і підтримувати в боротьбі проти російської агресії, і при цьому "ніхто не змішує допомогу у секторі безпеки та допомогу у проведенні реформ".
"Є чітке розуміння, що Україна потребує підтримки у сфері безпеки, і це також відповідальність США як країни–підписанта Будапештського меморандуму. Є чіткий поділ зовнішніх і внутрішніх викликів України", - зазначила віце-спікер, додавши, що США покладають на Росію відповідальність за озброєні конфкликт в Донбасі.
"Розуміння, що за війну на Донбасі несе відповідальність РФ та ціна, яку Москва повинна заплатити за агресію, буде тільки зростати. РФ не вдасться перекласти на когось свою провину й уникнути відповідальності", - написала Геращенко.
Вона також вказала на необхідність проведення реформ в Україні "не для США і ЄС, не заради технічної та фінансової підтримки, а заради країни".
"Занадто висока ціна заплачена за те, щоб не було шляху назад, в "русский мр", – підсумувала віце-спікер.
Як повідомлялося, половина українців (51%) досі не відчули ніяких наслідків реформ, тоді як кожен четвертий (24%) відчув негативні наслідки, свідчать дані опитування GfK Ukraine за замовленням організації Pact.
Відчули як позитивні, так і негативні наслідки реформ 18% респондентів, а 3% відчули тільки позитивні наслідки реформ.