Запитання членства України в НАТО має вирішуватися не де-небудь у Європі, США і тим більше не в Росії, це прерогатива українського народу, але спершу Україна має провести реформи, щоб бути готовою до інтеграції в альянс. Про це заявив, виступаючи на Атлантичній раді у Вашингтоні посол США в Україні Джеффрі Пайятт.
"У питанні розширення НАТО політика Сполучених Штатів абсолютно зрозуміла - двері залишаються відкритими. Що ж стосується членства України, це питання вирішується не у Вашингтоні, Берліні, Брюсселі і, звичайно ж, не в Москві. Це - питання самостійного вибору українського народу", - підкреслив дипломат.
Разом з тим, він зазначив, що сьогодні Україна далека від готовності приєднатися до Північноатлантичного альянсу, і це дуже добре розуміють в українському уряді".
За його словами, якщо народ України в один прекрасний день захоче зробити суверенний вибір і домогтися в майбутньому членства в Організації Північноатлантичного договору, він повинен робити це на основі реформ.
Під час свого виступу американський представник кілька разів підкреслив, що Сполучені Штати вважають реалізацію антикорупційних реформ пріоритетним напрямком зусиль нового українського уряду. "Немає необхідності тут доводити, який феноменальний рівень мала корупція в Україні. Багато в чому вона стала причиною виникнення Майдану", - підкреслив він.
Пайятт зазначив, що Сполучені Штати продовжать зосереджувати свою увагу на проведенні реформ в Україні, спрямованих на викорінення корупційної практики попередньої влади.
У Верховній Раді зареєстрований проект закону "Про внесення змін у деякі закони України про забезпечення національної безпеки України", яким пропонується відмовитися від позаблокового статусу країни і визначити принципом зовнішньої політики членство в Північноатлантичному альянсі.
В документі пропонується виключити із закону "Про засади внутрішньої і зовнішньої політики", пункт про те, що Україна є позаблоковою країною. Також пропонується доповнити статтю про засади зовнішньої політики пунктом про членство України в Організації Північноатлантичного договору".
Відповідні зміни запропоновано внести в закон "Про основи національної безпеки України".
Раніше президент України Петро Порошенко заявляв, що вступ до НАТО - питання національної безпеки країни.