США розширюють обмін розвідданими з Україною, що має допомогти повернути Донбас та Крим — WSJ

Поділитися
США розширюють обмін розвідданими з Україною, що має допомогти повернути Донбас та Крим — WSJ © euroradio.fm
Інформація дозволить успішно атакувати підрозділи окупантів на непідконтрольній частині Донбасу та в анексованому Криму.

У Вашингтоні вирішили значно підвищити рівень обміну розвідданими з Україною. Таким чином, атаки української армії стануть ще більш смертоносними для підрозділів російського ворога. Про це повідомляє The Wall Street Journal із посиланням на високопосадовців адміністрації Байдена.

Планується, що розвідка США почне передавати Україні більш розгорнуті дані, щоб Збройні сили нашої країни могли ефективно завдавати ударів по підрозділах армії РФ на непідконтрольній частині Донбасу та в анексованому Криму. Таким чином Київ зможе повернути захоплені території.

Щоправда, через невеликий проміжок часу матеріал вирішили відредагувати та видалили з нього слова про те, що розвідувальні дані допоможуть повернути окупований Донбас та Крим. Але, як відомо, інтернет пам'ятає все — оригінальна версія тексту залишилася в кеші Google.

Політика передачі розвідданих змінилася на тлі рішення США передати Україні важке озброєння рівня артилерійських систем. Загалом ЗСУ отримає допомоги на 750 млн доларів.

«Рішення надати більше розвідувальних даних та артилерію знаменує собою зміну підходу адміністрації Байдена до конфлікту. Це сталося через кілька тижнів після того, як Київ просив США та НАТО надати тяжке озброєння, щоб дати відсіч Росії», — пише видання.

На сьогодні Вашингтон передав Україні тисячі одиниць протитанкової зброї Javelin, зенітних систем Stinger та іншого озброєння. Проте в овальному кабінеті вперто не хотіли чути заклики Києва про надання, зокрема, бойової авіації. У США побоювалися, що РФ може визнати Штати стороною конфлікту.

Своєю чергою зазнала змін і військова стратегія РФ. Вони вивели війська з Північних регіонів України та зосередили зусилля на майбутньому наступі на Донбасі.

Ця зміна штовхнула адміністрацію Байдена змінювати свій підхід до допомоги Україні у війні. З початку минулого тижня США посилили обмін розвідданими з Україною, щоб українське командування могло швидко реагувати на маневри ворога та ефективно придушувати його артилерією, безпілотниками та іншою зброєю.

Проте США не передаватимуть українській стороні інформацію, яка б допомогла нашій країні вражати цілі на території РФ.

За словами чиновників, офіс директора національної розвідки розробляє інструкції щодо обміну розвідувальними даними, а Пентагон видає паралельний документ для військових операторів.

Подібна робота вже проводилася, коли в США пророкували, що планується атака на Київ задля повалення президента України Володимира Зеленського.

США поділилися з Києвом розвідувальними даними про російські потужності на Донбасі та Криму, але не надали даних про цілі, які б дозволили українській армії здійснити наступальні дії, щоб повернути ті території, які РФ окупувала у 2014 році.

Оскільки тепер основний наступальний масив російської армії розгортається саме на Донбасі, республіканські законодавці закликали надати Києву більше розвідувальних даних, а адміністрація переглянула домовленості щодо обміну інформацією.

Про те, що робота над зміненою системою обміну інформацією ведеться вже зараз, натякнув глава Пентагону Ллойд Остін, виступаючи перед Комітетом Сенату з озброєння.

Остін зазначив, що у старих вказівках було «незрозуміло», що ці дані можуть допомогти українцям повернути окупований Донбас та анексований Крим.

Наступного дня після виступу Остіна розвідка та Пентагон оновили вказівки.

Як зазначає видання, новий пакет озброєнь включатиме артилерійські та морські безпілотники. Їх будуть використовувати переважно для розвідувальних місій, але українці можуть спорядити їх для поразки цілей у морі.

Остін та радник з національної безпеки Джейк Салліван розмовляли з міністром оборони України Олексієм Резніковим про потреби України у зброї.

Водночас у Білому домі заявили, що Байден зателефонував Зеленському, щоб повідомити його про поточну підтримку США України.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі