Про це, як повідомляє "Гордон", в інтерв'ю для програми "Бацман Live" на телеканалі NewsOne сказав екс-міністр оборони України і лідер партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко.
"У них машина працює так, що у президента на будь-який випадок: КНДР, Іран, Україна, Росія, - повинні бути підготовлені пакети, меню можливих дій, починаючи від слабких (висловити занепокоєння, глибоку стурбованість) і до військових дій включно з варіантом надання військової техніки", - пояснив український політик.
При цьому, він зауважив, що якби Україна дійсно отримала від США летальну зброю, це був би дуже важливий момент не лише з військової точки зору, а й психологічно, зокрема з точки зору сприйняття України у світі.
"Будапештський меморандум залишився порожнім папірцем, він не спрацював, і ніхто не виконав того, що там було делікатно між рядків обіцяно. І зараз ми покладаємося тільки на свої власні сили. Тому для агресора і для будь-кого, хто може мати ворожі наміри щодо України, було б важливо відчути, що поруч з нами стоїть така велика держава як Америка, навіть якщо мова про символічну передачу якоїсь кількості зброї", - сказав Гриценко.
Він нагадав про події 2003 року, пов'язані з українським островом Тузла, коли Росія почала будувати дамбу. Тоді жодні звернення і рішення не спрацьовували, аж поки "американський посол у Москві не заявив, що якщо Росія не припинить свої агресивні дії, поруч з Україною будуть стояти американці".
"Це не єдиний фактор, який спрацював, але він виявився останньою краплею. Точно так само і тут. Щоб агресор зрозумів: краще не чіпати, краще з'їхати, краще не морочити голову собі і людям", - додав екс-міністр оборони.
Втім, Гриценко не виключив, що Вашингтон все ж може наважитися на передачу озброєння українській армії. Втім, наголосив, що зараз такого рішення немає.
Раніше американське видання The Wall Street Journal повідомило про те, що Державний департамент і Міністерство оборони США розробили план постачання оборонних озброєнь Україні і домагаються його схвалення Білим домом. Як повідомляє видання, офіційні особи вважають, що постачання зброї Україні дозволить запобігти агресивним діям Кремля на сході країни.
Як писав у своїй статті для DT.UA Юрій Бутусов, країни Заходу не виробили чіткої доктрини надання військової допомоги Україні, внаслідок чого постачання Києву озброєнь стало предметом ситуативних рішень.
За його словами, західна дипломатія наполягає на необхідності припинити конфлікт в Донбасі та знизити ескалацію бойових дій, проте політики країн Заходу не пояснили своїм військовим, як саме можна домогтися виконання цих цілей.
Детальніше про проблемні аспекти американської військової допомоги Україні читайте у статті Юрія Бутусова "Військова техніка США для України: політичний символізм і цілепокладання" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".