Згідно з інформацією ZN.UA, ані у Вашингтоні, ані в Брюсселі американська влада взагалі не комунікує з українською стороною на тему липневого саміту НАТО в США, особливо щодо надання Україні запрошення вступити до Альянсу, пише у своєму матеріалі «На Вашингтонському саміті НАТО Україні готуються подати особливу «страву» оглядач відділу міжнародної політики Володимир Кравченко.
Він зазначає, що ці сигнали від партнерів розчаровують Київ, однак українські посадовці і далі просувають ідею щодо офіційного запрошення нашої країни до Альянсу на Вашингтонському саміті, сподіваючись, що Білий дім усе-таки змінить свою позицію. Однак така наполегливість нашої країни тільки дратує, вказує аналітик.
Кравченко підкреслює, що зараз важливо не повторити помилки, якої припустилася Банкова перед Вільнюським самітом, коли українське керівництво агресивно просувало ідею про запрошення України в НАТО під час саміту у Вільнюсі.
«Тоді Київ, з одного боку, спричинив завищені очікування в українському суспільстві. З іншого — роздратування й обурення в наших західних партнерів, які вирішили, що український президент надто далеко зайшов, домагаючись своєї мети жорстким дипломатичним пресингом», - нагадує він.
Експерт додає, що в Києві небезпідставно побоюються, що формула Вільнюського саміту може повторити обіцянки саміту Бухарестського, коли Україні та Грузії було обіцяно членство в НАТО, але запрошення так і не надійшло.
Нагадаємо, на пресконференції у грудні 2023 року президент України Володимир Зеленський, відповідаючи на запитання про ймовірний вступ до НАТО, заявив що для України «це найпотужніший варіант, проте нас не запрошують в Альянс. Усі ці «сигнали» – маячня».
Посол Джуліанна Сміт, постійний представник США при НАТО заявила, що Україна може розраховувати на ювілейному саміті Альянсу у Вашингтоні у липні 2024 року на те, що «члени Альянсу будуть дуже зацікавлені» у тому, «щоб Альянс продовжував підтримувати Україну в її боротьбі за витіснення Росії зі своєї території, а також для зміцнення відносин України з Альянсом».