США фактично блокують дозвіл від Британії для України бити Storm Shadow по території РФ — The Times

Поділитися
США фактично блокують дозвіл від Британії для України бити Storm Shadow по території РФ — The Times © Getty Images
Лондон направив Вашингтону запит і досі чекає на відповідь.

США фактично блокують дозвіл від Британії для України використовувати ракети Storm Shadow для ударів по території Росії, на тлі побоювань адміністрації американського президента Джо Байдена щодо ескалації війни. Про це повідомляє The Times.

В умовах посилення тиску на Захід із вимогою пом'якшити свої правила щодо використання зброї великої дальності, Британія чекає на схвалення від США, перш ніж дати Києву “зелене світло”. Однак, як розповіло виданню джерело в британському уряді, запит був відправлений ще понад місяць тому, і Лондон усе ще чекає на відповідь.

Співрозмовник The Times припускає, що ця тема фактично “застрягла в їхній системі”. Друге джерело в уряді Великої Британії підтвердило: дискусії щодо Storm Shadow із союзниками все ще тривають, а третє джерело в оборонному відомстві описало це як “рутинний процес у США”.

Зрозуміло, що Лондон хоче надати Україні свободу дій із переданою британською далекобійною зброєю, але це вимагає консенсусу з боку союзників, включаючи Штати, Францію і третю неназвану країну НАТО. Лондон не звинувачує США в затримці, оскільки такі зміни в політиці потребують часу.

Заступниця речника Міністерства оборони США Сабріна Сінгх визнала на брифінгу в четвер, 15 серпня, що Штати занепокоєні ризиком ескалації, коли йдеться про використання Києвом далекобійної зброї. 

Тимчасовий повірений у справах США у Британії Метью Палмер дистанціювався від думки, що Штати мають право голосу в цьому питанні, заявивши, що умови, за яких може бути використана британська зброя, є справою Лондона і Києва. 

Серед британських військових існує теорія, що США, можливо, чекають, аби оцінити вплив або наслідки української операції в Росії, перш ніж приймати рішення. 

Член українського комітету з питань оборони сказав The Times, що Україна була змушена провести операцію в Курській області через відмову Заходу дозволити Києву використовувати крилаті ракети великої дальності по цілях у Росії.

“Позиція Великої Британії не змінилася. Ми надаємо військову допомогу для підтримки чіткого права України на самозахист від незаконних нападів Росії відповідно до міжнародного гуманітарного права. Ми чітко усвідомлюємо, що обладнання, яке надає Великобританія, призначене для захисту України”, - заявили в Міноборони Британії.

Україна неодноразово просила дозволу на використання американських ATACMS та британських Storm Shadows для ударів по цілях у Росії, але щоразу отримувала відмову через побоювання, що це може призвести до ескалації. Президент України Володимир Зеленський у травні також припускав в інтерв'ю The Guardian, що насправді Лондон чекає на схвалення від американців, зазначивши, що остаточне рішення Британії та інших партнерів залежить від консенсусу, а позиція Вашингтона має вирішальне значення. 

Хоча Україні не дозволено використовувати Storm Shadow для ударів по цілях на території Росії, їй дозволено використовувати іншу західну зброю для самозахисту. ЗМІ писали, що британські танки Challenger 2 були помічені в Курській області. 

Детальніше про “курську операцію”, стратегічні цілі українського керівництва й те, що відбувається на “північноукраїнському театрі воєнних дій”, розповідав Володимир Кравченко в статті “Курська операція. Чим Путін відповість на приниження?”.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі