3 та інших справ стосовно вибіркового правосуддя в Україні.
Про це повідомив голова представництва Євросоюзу в Україні Ян Томбінський.
"Саміт Україна-ЄС, який відбудеться 25 лютого - це звичайний елемент у вікні Євросоюзу з іншими країнами. Він не призначений спеціально для того, щоб обговорювати питання, які стосуються Юлії Тимошенко та інших справ вибіркового правосуддя. Проте це питання буде обговорюватися на саміті, тому що без вирішення проблеми вибіркового правосуддя неможливо просунутися вперед у відносинах між Україною і ЄС", - сказав Томбінський в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".
Він нагадав, що про цю проблему вже неодноразово говорили представники різних інституцій ЄС і називали рішення питань, пов'язаних із вибіркоим правосуддям, однією з передумов для подальшого розвитку відносин між Україною і Європою.
Зі слів посла, ЄС сподівається, що місія Європейського парламенту, в яку входять колишній президент ЄП Пет Кокс і екс-президент Польщі Олександр Квасьневський, зможе посприяти вирішенню цієї проблеми.
"Ми дуже сподіваємося, що разом українська та європейська сторони зможуть вирішити це питання. Головний месседж, який буде зроблено під час саміту Україна-ЄС, що Європейський інструментарій - це найкращий спосіб для використання потенціалу країни", - розповів Томбінський.
Нагадаємо, Київ розраховує, що підсумком майбутнього саміту у Брюсселі може стати декларація незмінності курсу на підписання Угоди про асоціацію Україна - ЄС.
В українському МЗС упевнені, що пред'явлення нових звинувачень Тимошенко (Генпрокуратура підозрює її в організації умисного вбивства народного депутата Євгена Щербаня у 1996 році) не вплине на проведення саміту.
У той же час на Заході кримінальне переслідування лідера української опозиції багато хто вважає політичним. Днями держсекретар США Гілларі Клінтон ще раз запевнила, що Вашингтон виступає за негайне звільнення Тимошенко, яка зараз відбуває термін за "газовою справою". !zn
Читайте також:
У ПР упевнені, що справа Щербаня буде кінцем політичної кар'єри Тимошенко