"У нас, на думку детективів, і прокурорів, справа, яка найбільше рухається в суді, це справа Романа Насірова. ... В нинішніх реаліях це швидко. Але справа, наскільки я пам'ятаю, з жовтня перебуває в суді, а ми ще читаємо обвинувачувальний акт", - зауважив Ситник.
Він зазначив, що звинувачення НАБУ у відсутності вироків за відкритими справами безпідставні, оскільки вирок виносять не детективи, а суд, який може затягувати розгляд.
"Ми бачимо фактичний параліч судової системи. Є чимало прикладів, коли судова система у наших справах діє під тиском – тітушки з'являються на судовому засіданні, за деякими фігурантами приходить півпарламенту в суд, чинні міністри, починають тиснути на суд. Це якраз і є ті фактори, які блокують розгляд справ. Такі справи потрібно розглядати в незалежній судовій інстанції, і їх повинні розглядати судді, які готові взяти на себе відповідальність приймати рішення у цих справах", - зазначив директор НАБУ.
Ситник додав, що без створення антикорупційного суду неможливий прогрес антикорупційної реформи в майбутньому.
Нагадаємо, 2 березня детективи НАБУ вручили голові ДФС Роману Насірову повідомлення про підозру в рамках розслідування "газової справи Онищенка" по епізоду про незаконне надання відстрочки з оплати ренти компаніями-учасниками корупційної оборудки. Його підозрюють у скоєнні дій, які завдали державі збитків на суму два млрд гривень.
7 березня Солом'янський районний суд Києва обрав голові Державної фіскальної служби Роману Насірову запобіжний захід у вигляді утримання під вартою строком на 60 днів з альтернативою внесення 100 млн гривень застави. Апеляційний суд Києва 13 березня залишив без змін рішення суду першої інстанції.
Однак 16 березня дружина Насірова внесла за нього заставу на суму 100 млн гривень. Ввечері він вийшов із СІЗО.
У серпні стало відомо про те, що суд наклав арешт на все майно Насірова, включно з наявною у держреєстрі нерухомістю.
Детальніше про "справу Насірова" читайте у матеріалі Юлії Мостової "Аналіз фіскала" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".