Спочатку треба зробити так, щоб Україна вижила, а потім говорити про членство в НАТО ‒ чеський міністр

Поділитися
Спочатку треба зробити так, щоб Україна вижила, а потім говорити про членство в НАТО ‒ чеський міністр © EPA-EFE/Zsolt Szigetvary
До саміту НАТО у Вашингтоні залишилося трохи більше місяця.

Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський сказав, що кожен крок НАТО на підтримку України допоможе стримувати "російський імперіалізм". Водночас політик додав, що розмови про повноцінне членство України в Альянсі можуть почекати ‒ спочатку треба зосередитися на нагальних потребах країни.

Очільник чеського МЗС зазначив, що поки не очікує суттєвих зрушень у напрямку надання Україні конкретного запрошення до вступу в НАТО, пише Reuters.

"Вважаю, всі відчувають, що спочатку ми повинні зробити практичні кроки для України, щоб вона могла вижити, а потім ми можемо вести більш політичну дискусію про членство", ‒ зауважив він.

Міністри закордонних справ 32 країн-членів НАТО зберуться у Празі в четвер і п'ятницю, щоб укласти угоди для подальшої зустрічі лідерів НАТО у Вашингтоні в липні. Зокрема посадовці зосередяться на тому, щоб поставити підтримку України на "стабільну довгострокову основу".

"НАТО ‒ це оборонний альянс. Ми не бажаємо нічого в цьому змінювати. Із іншого боку, ми досить відкриті у визнанні того, що загрожує європейській обороні ‒ російський імперіалізм. Я закликаю інші держави мати спільну стратегію стримування Росії, і, безумовно, кожен крок, який допоможе Україні, також сприятиме досягненню цієї мети", ‒ зауважив міністр.

Видання вказує, що Альянс прагне перебрати на себе координацію західної військової допомоги та навчання для Києва від Вашингтона, намагаючись захистити безперервний потік зброї в Україну від будь-якого втручання Дональда Трампа, якщо він переможе на виборах і повернеться у Білий дім.

Ліпавський заявив, що Чехія підтримує ідею передачі відповідальності за організацію допомоги Україні від групи у форматі "Рамштайн", яка складається з понад пів сотні країн, до самого Альянсу.

"Ми дуже відкриті до того, щоб використовувати НАТО як платформу і створити певний механізм, який би допоміг цьому. Таке рішення буде дуже сильним сигналом для Владіміра Путіна, що його імперські амбіції не будуть безкарними", ‒ підкреслив чеський посадовець.

Липавський додав, що не боїться, якщо ці зміни наблизять НАТО до конфлікту з Росією, адже саме РФ є причиною ескалації ситуації. Він також не хвилюється, що країни, які входять до Рамштайнської групи, можуть переглянути свою підтримку.

"Впевнений, що все зробимо так, аби нікого не втратити на цьому шляху. І я думаю, що є багато країн, які не є членами НАТО, але розуміють стратегічну цінність підтримки України", ‒ підсумував він.

За інформацією The Telegraph, на саміті НАТО Володимиру Зеленському повідомлять, що цього року Україна не наблизиться до вступу.

До ювілейного саміту Альянсу у Вашингтоні, який відбудеться 9–11 липня, готують "святкове меню".

Яким воно буде для Києва? Про це ‒ писав Володимир Кравченко у статті "На Вашингтонському саміті НАТО Україні готуються подати особливу "страву".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі