Директор з комунікацій президента Реджепа Тайіпа Ердогана Фахреттін Алтун заявив, що військова співпраця між Анкарою та Києвом не спрямована проти Росії і не буде перервана, щоб їй догодити, повідомляє Bloomberg.
Туреччина заявила, що не відмовлятиметься від запланованих угод з Україною про постачання зброї, включаючи можливий продаж додаткових бойових безпілотників, що знову спричинило негативну реакцію Кремля.
Ці висловлювання турецької сторони задали тон візиту Ердогана до України 3 лютого, результатом якого стало підписання широких угод між Туреччиною та Україною, включаючи угоду про вільну торгівлю.
Як член НАТО, Туреччина стала одним із ключових партнерів України в останні роки, продавши їй десятки безпілотників Bayraktar TB2, які вперше були використані Києвом у війні на Донбасі з проросійськими сепаратистами. Крім цього, Туреччина залишається активним критиком анексії Криму Росією, будучи стурбованою долею турецьких громад.
Туреччина намагається посилити свої зв'язки з Україною, постійно пропонуючи виступити посередником між Москвою та Києвом для врегулювання кризи між ними.
"Туреччина може прийняти Путіна після візиту Ердогана в Україну, але дата такого саміту ще не визначена", — повідомив Фахреттін Алтун.
Ердогану постійно вдавалося підтримувати досить тісні зв'язки з президентом Росії Владіміром Путіним, що викликало неприйняття деяких союзників по НАТО, включаючи США.
Рішення Ердогана в 2017 році придбати у Росії системи протиповітряної оборони С-400 призвело до санкцій США проти оборонної промисловості Туреччини, але свого рішення лідер Туреччини не змінив.
Вибудовування тісніших зв'язків з Україною викликало справжній торговий бум між країнами, але Туреччина і на майбутнє розглядає подальшу стратегічну цінність у покращенні відносин з Україною. Київ для Анкари є можливим джерелом технологій та ноу-хау для її зростаючої оборонної промисловості.
Експорт Туреччини в Україну за п'ять років майже подвоївся до 2,6 млрд. доларів минулого року, тоді як імпорт зріс до 4,4 млрд. доларів з 2,8 млрд. доларів за той же період. Наразі дві країни хочуть збільшити обсяг торгівлі до 10 млрд доларів на рік.
Але у відносинах двох країн сьогодні закладено набагато більше, ніж торговий товарообіг. Для України безпілотники та турецьке партнерство життєво важливі для захисту своєї території від Росії. Туреччина, зі свого боку, бачить можливість спільного виробництва ракетоносіїв, подібних до українського “Зеніту-2” та доступу до українських ноу-хау з технологій створення двигунів, що є ключовим інтересом для турецької оборонної промисловості.