"Я буду пропонувати почати з освітньої реформи, тому що вважаю, що вона може бути найбільш об'єднавчею... на початку сесії", - сказав він журналістам.
Спікер нагадав, що парламент має розглянути чотири комплексні реформи: медичну, судову, пенсійну та у сфері освіти. "У нас буде осінь реформ у цілому", - додав він.
За його словами, до законопроектів щодо реформування сфер охорони здоров'я та освіти до другого читання внесено близько тисячі поправок до кожного. До законопроекту, що передбачає судову реформу, – близько 5,5 тис. поправок.
"Думаю, що в перший тиждень не більше двох з цих реформ будуть розглянуті", - сказав спікер.
При цьому спікер припустив, що деякі законопроекти можуть бути спрямовані на повторне перше читання для доопрацювання.
Сьома сесія Верховної Ради восьмого скликання розпочнеться 5 вересня.
3 квітня Кабінет міністрів України затвердив середньострокову план пріоритетних дій уряду до 2020 року і план на 2017 рік. Представляючи план на засіданні уряду, прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що в соціальній сфері, ключовий елемент - пенсійна реформа. Також серед планів глави уряду – земельна реформа, реформа охорони здоров'я і приватизація. Крім того Гройсман назвав ключовою реформою реформу освіти.
Проте вже в липні Гройсман заявив, що на реформу освіти в уряду немає грошей, а також повідомив про намір виключити земельну реформу з програми співпраці з МВФ.
До літніх канікул Рада прийняла в першому читанні пенсійну реформу, яка передбачає підвищення пенсійного віку для громадян, у яких немає тривалого офіційного стажу.