У понеділок, 1 лютого, спікер Рейхстагу Королівства Швеція Урбан Алін закликав громадян України чинити тиск на українських політиків для продовження реформ.
"Хочу послати меседж молоді та громадянському суспільству. Чиніть тиск на старших політиків, чиніть тиск, щоб вони продовжували реформи", - сказав Алін в ході спільної прес-конференції голови Верховної Ради України та голів парламентів держав Північної Європи та Балтії.
Урбан Алін нагадав, що Швеція давно підтримує Україну в її прагненнях до відновлення територіальної цілісності.
"Ми давно підтримуємо Україну і завжди чітко говоримо, що підтримуємо її територіальну цілісність проти будь-яких агресій, які інші країни намагаються здійснювати проти України", - зазначив він.
Також підтвердила підтримку України з боку країн Балтії і Північної Європи і віце-спікер Сейму Латвійської Республіки Інесе Лібіня-Эгнер.
"Країни Балтії і Північної Європи сильно підтримують Україну. Ми будемо і далі висловлюватися на користь територіальної цілісності України і засуджувати нелегальну анексію Криму і Севастополя Російською Федерацією. Ми дуже підтримуємо зусилля України і розуміємо, які проблеми стоять перед Україною, що стосуються плану дій щодо імплементації безвізового режиму. Багато кроків вже зроблено і це показує, що український парламент дійсно прагне до отримання цього режиму", - повідомила Лібіня-Егнер
У свою чергу, спікер Сейму Литви Лорета Граужінене зазначила проведені Україною реформи, незважаючи на те, що країна перебувала і продовжує перебувати в стані війни з РФ.
"Ви багато чого досягли за цей рік, враховуючи, що на території країни йде війна. Ви досягли неможливого, але консолідовані зусилля необхідні Європі, щоб запровадити безвізовий режим, щоб побачити, як виконуються Мінські домовленості, щоб Європа продовжила санкції",- сказала Граужінене.
Президент Стортінгу (парламенту) Королівства Норвегія Олемік Томмессен також запевнив, що Осло буде і надалі підтримувати Україну, не дивлячись на те, чи буде вона членом Євросоюзу.
"Ми прагнемо працювати разом в європейських рамках, не залежно від того, чи буде вона членом ЄС чи ні", - підкреслив Томмессен.
Раніше представник Європейського союзу з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могеріні заявила, що керівництво України зробило неймовірну роботу з просування вперед процесу реформ.